Reklama

Technologie

ElevenLabs partnerem polskiej prezydencji w UE

ElevenLabs zostało partnerem polskiej prezydencji w Radzie UE. Czym będzie się zajmowała firma założona przez dwójkę Polaków w ramach zawiązanej współpracy?
ElevenLabs zostało partnerem polskiej prezydencji w Radzie UE. Czym będzie się zajmowała firma założona przez dwójkę Polaków w ramach zawiązanej współpracy?
Autor. ALEXANDRE LALLEMAND/Unsplash

ElevenLabs zostało partnerem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Założona przez dwóch Polaków firma będzie odpowiedzialna za dubbingowanie konferencji prasowych po nieformalnych spotkaniach unijnych ministrów w Warszawie. Poznaliśmy szczegóły.

Trwająca od początku roku prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej, odbywa się pod znakiem bezpieczeństwa Wspólnoty. Jak opisywaliśmy w styczniu br. na łamach CyberDefence24, priorytetami naszego kraju w zakresie cyfryzacji są m.in. sztuczna inteligencja i technologie przełomowe.

    Reklama

    Firma założona przez Polaków wspiera polską prezydencję

    Nie powinny zatem dziwić działania podejmowane przez polskie instytucje w stosunku do firm zajmujących się nowymi technologiami. Jedną z takich kooperacji nawiązano z jednorożcem w dziedzinie sztucznej inteligencji, ElevenLabs. W zeszłym roku opisywaliśmy na naszych łamach historię firmy. Teraz została partnerem polskiej prezydencji w Radzie UE.

    Założone przez Polaków przedsiębiorstwo w ramach współpracy będzie odpowiadało za przygotowywanie przy pomocy AI dubbingu konferencji prasowych po spotkaniach ministrów państw członkowskich Unii. Do tego celu mają być wykorzystane zarówno głosy samych uczestników briefingów (za ich zgodą), jak również te należące do aktorów dubbingowych. 

    Zgodność tłumaczeń z wypowiedziami ma zapewniać Kancelaria Premiera. Jak powiedziała podsekretarz stanu w pionie ds. Unii Europejskiej w KPRM Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, partnerstwo nie tylko umacnia pozycję Polski jako lidera innowacji we Wspólnocie.

    „Nie robiło tego dotąd żadne z państw sprawujących przewodnictwo” – zaznaczyła.

      Reklama

      Ministerstwa zadowolone ze współpracy

      W proces przygotowania partnerstwa zaangażowane było również Ministerstwo Cyfryzacji, wchodzący w jego skład Departament Cyberbezpieczeństwa pozytywnie zaopiniował technologię. Według wypowiedzi wiceministra Dariusza Standerskiego, współpraca polskiej prezydencji z ElevenLabs wyznacza nowe standardy w międzynarodowej komunikacji.

      „Pokazujemy, że Polska w Europie stawia na rozwój AI, oczywiście dbając o bezpieczeństwo technologii na najwyższym poziomie” – dodał.

      Pozytywnie o znaczeniu partnerstwa wypowiada się także Minister ds. Unii Europejskiej, Adam Szłapka. Jego zdaniem, nowe technologie umożliwiają włączenie do rozmów dotyczących bezpieczeństwa miliony Europejczyków.

      Polska prezydencja nie tylko mówi o innowacji, ale także pokazuje jak te innowacje ułatwiają nam życie i zmieniają naszą gospodarkę” – powiedział Szłapka.

      Samo ElevenLabs zaznacza, że współpraca ma znaczenie nie tylko w zakresie wykorzystania technologii do zwiększania dostępności treści w wielu językach.

      „Z Polski pochodzą nasi założyciele i tu pracuje istotna część naszego zespołu. Jako partner prezydencji możemy podkreślić rolę polskich inżynierów i przedsiębiorców jako pionierów w sektorze AI” – wyjaśniła dyrektor ds. bezpieczeństwa AI firmy, Aleksandra Pędraszewska.

      /PM

        Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

        Reklama
        Reklama

        Jak odkryto blokady w pociągach Newagu?

        YouTube cover video

        Komentarze

          Reklama