Reklama

Technologie

Zmiany na rynku sztucznej inteligencji. Apple i Meta rozmawiają o partnerstwie

Apple miało rozmawiać w sprawie współpracy z Metą
Apple miało rozmawiać w sprawie współpracy z Metą
Autor. Niccolò Chiamori/ Unsplash

Meta dyskutowała o zintegrowaniu swojego modelu sztucznej inteligencji z Apple – donosi „Wall Street Journal”. Ruch ten może doprowadzić do „przetasowania” rynku i stanowić poważne zagrożenie dla rywali.

Wyścig na rynku dużych modeli językowych AI niewątpliwie trwa, a giganci technologiczni implementują rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji praktycznie w każdym aspekcie funkcjonowania ich produktów i usług.

Reklama

Rozmowy Apple z Metą

Jak podał „Wall Street Journal”, Meta (właściciel m.in. Facebooka i Instagrama) miała dyskutować z Apple w sprawie partnerstwa. Rozmowy miały jednak nie zostać sfinalizowane, a żaden z koncernów na razie nie chciał tego komentować.

Informacje te pojawiają się tuż po tym, jak w tym miesiącu Apple ogłaszało strategię w zakresie AI i wprowadzenie Apple Intelligence, czyli nowego pakietu funkcji opartych o sztuczną inteligencję.

Wcześniej gigant informował, że ma współpracować z OpenAI, by wprowadzić ChatGPT do nowej wersji Siri. Jak pisaliśmy na łamach CyberDefence24, perspektywa narzędzi AI na urządzeniach Apple nie spodobała się konkurencji - swoją krytyczną opinię na ten temat wyraził Elon Musk.

„Integracja OpenAI na urządzeniach Apple skończy się wprowadzeniem zakazu ich użytkowania w moich firmach” – napisał.

/NB

Czytaj też

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama