Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Kampania wyborcza w Japonii. DDoS wymierzony w partię rządzącą

parlament japonia
Japoński parlament.
Autor. 内閣官房内閣広報室/Wikimedia Commons/CC4.0

W Japonii trwa kampania wyborcza do Izby Reprezentantów. Obecnie rządząca partia polityczna padła celem ataku DDoS nieprzypadkowym momencie.

Japońska Partia Liberalno-Demokratyczna, która sprawuje w tym kraju władzę, poinformowała o cyberataku wymierzonym w jej zasoby. W efekcie doszło do zakłócenia działania witryny internetowej ugrupowania. Co istotne, incydent miał miejsce w momencie startu kampanii wyborczej do Izby Reprezentantów.

Czytaj też

Reklama

Incydent badają specjaliści

Zastępca szefa gabinetu Kazuhiko Aoki przekazał opinii publicznej, że podmioty odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo państwa wdrożyły stosowne środki i procedury na wypadek tego typu sytuacji. Jak zadeklarował, incydent jest obecnie badany przez specjalistów.  

Jak donoszą media, atak na witrynę partii miał miejsce w miniony poniedziałek. W tym samym czasie podobne działania wymierzono w inne podmioty państwowe w Japonii, w tym lokalne samorządy.

Czytaj też

Reklama

To był DDoS

Serwis The Record Media wskazuje, że strona partii padła ofiarą ataku DDoS. Przypomnijmy, że polega on na wygenerowaniu sztucznego ruchu w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie wolne zasoby ofiary i doprowadzić do niedostępności usług. W efekcie np. określona strona staje się niedostępna dla użytkowników

Więcej na temat DDoS-ów pisaliśmy w naszym #CyberMagazynie: Co to jest DDoS? Te ataki nękają Polskę.

Czytaj też

Reklama

Chęć ukarania Japonii

Za atakami mają stać prorosyjskie ugrupowania, w tym NoNome057(16). Jego członkowie na Telegramie opublikowali wpis, który mówi wprost o „ukaraniu rusofobicznej Japonii”. Znajduje się w nim również odniesienie do ćwiczeń japońsko-amerykańskich, które zaplanowano na przełom października i listopada br. Manewry odbędą się w m.in. Hokkaido i zostały skrytykowane przez Kreml. 

Czytaj też

Grupa dobrze znana w Polsce

Grupa NoNome057 jest znana również w Polsce. To efekt ataków chociażby na  Profil Zaufany, CSIRT GOV, Narodowy Bank Polski, e-TOLL czy warszawskie metro. Więcej znajdziecie m.in. w tym materiale: Ataki DDoS na infrastrukturę krytyczną w Polsce. W tle Rosjanie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama