Polska mierzy się z rosnącą liczbą wrogich ataków w sieci. Żołnierze Sił Zbrojnych RP każdego dnia walczą z Rosją na salach operacyjnych. Gra toczy się o wielką stawkę: bezpieczeństwo nas wszystkich. Polski dowódca tłumaczy, na czym zależy Putinowi.
Wojsko Polskie zostało zaangażowane w walkę z powodzią. W dotkniętych wielką wodą regionach trwa sprzątanie i odbudowa zniszczeń. Żołnierze biorą w tym aktywnie udział w ramach operacji Feniks.
Zespół gen. dyw. Karola Molendy jest na miejscu i pomaga na wiele sposobów, nie tylko pracując fizycznie. Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) udziela też wsparcia poprzez m.in. dostarczanie cyfrowych usług i rozwiązań.
Czytaj też
Ataki Rosji na Polskę
Równocześnie żołnierze DKWOC nieustannie mierzą się z siłami Rosji. Każdego dnia na salach operacyjnych toczy się walka o bezpieczeństwo Polski. Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski mówi o rosnącej liczbie prób wrogich ataków na infrastrukturę naszego kraju. Generał przed naszymi kamerami tłumaczy, na czym zależy Rosji i ocenia jej potencjał.
Czytaj też
Polska ważnym partnerem USA
Wpływ na siłę Polski w cyberprzestrzeni ma również współpraca ze Stanami Zjednoczonymi. Dowódca DKWOC ostatnio przebywał za Oceanem, gdzie spotkał się z m.in. swoim amerykańskim odpowiednikiem gen. Timothym Haughiem(dowódca USCYBERCOM) oraz przedstawicielami wielkich koncernów.
Co udało mu się ugrać w USA? Przedstawiciel polskich cyberwojsk zdradził szczegóły podróży do Stanów Zjednoczonych.
Czytaj też
Nowa jednostka w Wojsku Polskim
Na koniec sztuczna inteligencja, czyli temat, którego nie mogło zabraknąć, zwłaszcza, że w ramach Sił Zbrojnych RP powstaje zupełnie nowa jednostka dedykowana tej technologii. Mowa o Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. W rozmowie z naszym portalem gen. dyw. Karol Molenda skomentował tę inwestycję.
SK@NER z Dowódcą DKWOC jest dostępny na naszym kanale YouTube lub po kliknięciu w okładkę artykułu.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany