Armia i Służby
Wojsko stworzyło aplikację. Ma pomóc w złagodzeniu skutków powodzi
Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC) poinformowało, że opracowało aplikację „Feniks”, która ma pomóc w złagodzeniu skutków powodzi. W jaki sposób?
W miniony piątek informowaliśmy, że Wojska Obrony Cyberprzestrzeni wspólnie z WOT uruchomiły interaktywną mapę pomocy dla ofiar powodzi. Można na niej znaleźć m.in. informacje o godzinach pracy punktów pomocowych oraz ich lokalizacje. Znajduje się ona pod adresem: pomoc.wp.mil.pl.
Jednak to nie koniec działań cyberwojsk na rzecz pomocy powodzianom.
Czytaj też
Aplikacja „Feniks” pomoże w złagodzeniu skutków powodzi
DKWOC opracowało aplikację „Feniks”, która - jak czytamy - automatyzuje i usprawnia przekazywanie wniosków organów administracji publicznej o użycie sił i środków Wojska Polskiego, w celu wsparcia w związku z powodzią.
Dowództwo zaznacza, że aplikacja jest prosta i intuicyjna; umożliwia zgłaszanie potrzeby o pomoc wojska przez zweryfikowanych przedstawicieli administracji publicznej (np. gmin); weryfikowanie, akceptowanie i przekazywanie ich do Sił Zbrojnych RP; rozpatrzenie potrzeby przez Dowództwo Operacji i zlecenie realizacji wskazanej jednostce wojskowej oraz monitorowanie efektów wykonanej pracy.
‼️ Nasi specjaliści opracowali aplikację internetową FENIKS🐦🔥, która automatyzuje i usprawnia przekazywanie wniosków organów administracji publicznej o użycie sił i środków Wojska Polskiego w celu złagodzenia skutków powodzi.
— Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska) September 20, 2024
Główne założenia dla aplikacji to:
🔹 Umożliwienie… pic.twitter.com/YtNNUiDcaI
„Alert powodziowy” w mObywatelu
Z kolei w aplikacji mObywatel również pojawiła się nowa funkcja: możliwość sprawdzenia aktualnych ostrzeżeń hydrologicznych IMGW w danym regionie. Udostępniono też informacje, jak postępować wobec zagrożenia powodziowego lub w trakcie powodzi w ramach usługi „Alert powodziowy”. Opisywaliśmy ją szczegółowo w tym tekście.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nasna: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany