Reklama

Technologie

Zmiany w OpenAI. Co z Microsoftem?

Zmiany w OpenAI. Co z Microsoftem?
Zmiany w OpenAI. Co z Microsoftem?
Autor. Growtika/Unsplash

OpenAI poinformowało o zmianach, które zaszły w firmie w ostatnim czasie. W oświadczeniu pojawiła się również informacja dotycząca współpracy z Microsoftem.

Reklama

Sam Altman ponownie dyrektorem generalnym, Greg Brockman prezesem, a Mira Murati dyrektorem technologicznym (CTO). Nowymi osobami w zarządzie OpenAI będą za to: Bret Taylor, Larry Summers oraz Adam D’Angelo. Jak czytamy na stronie CNBC, Taylor był wcześniej dyrektorem Salesforce, Summers pracował m.in. jako sekretarz skarbu USA, a D’Angelo to były dyrektor firmy Quora.

Reklama

W specjalnym komunikacie Sam Altman oraz Bret Taylor poinformowali o planach firmy na najbliższe miesiące. Altman dotknął m.in. tematu współpracy z Microsoftem.

„Nie mam wątpliwości, że zrobiliśmy dobry krok, decydując się na współpracę z Microsoftem i jestem podekscytowany, że nasz nowy zarząd uwzględni jego przedstawicieli jako obserwatorów (bez prawa głosu)” – napisał.

Reklama

Czytaj też

Priorytety Altmana

Altman stawia przed firmą kilka priorytetów. Jeden z nich dotyczy „dalszego inwestowania w kompleksowe badania na rzecz bezpieczeństwa” oraz „ulepszania produktów i sprawienia, by klienci OpenAI byli beneficjentami korzyści, które przynosi rozwój AI”.

Z kolei Bret Taylor podkreślił wagę posiadania „wykwalifikowanego, różnorodnego zarządu, który ma reprezentować różne dziedziny, którymi zajmuje się OpenAI (technologię, bezpieczeństwo oraz politykę). Co ciekawe, zapowiedział też stworzenie niezależnej komisji, która miałaby się przyjrzeć głośnym listopadowym wydarzeniom w firmie.

Przypomnijmy, że w piątek 17 listopada świat obiegły informacje dotyczące „zmiany przywództwa” w spółce tworzącej ChatGPT. W wyniku tych zmian na chwilę pożegnano się z Samem Altmanem, ale po kilku dniach wrócił do OpenAI. Więcej na ich temat pisaliśmy w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama