Reklama

Strona główna

Pracownicy BBC wezwani do usunięcia TikToka

Fot. Nordskov Media / Flickr

Pracownicy BBC zostali wezwani do usunięcia TikToka ze służbowych urządzeń. Apel władz medialnego giganta pojawia się po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii oraz innych państw wprowadziły zakaz korzystania z apki na państwowym sprzęcie.

Wezwanie pracownicy BBC otrzymali w niedzielę. W treści wiadomości wskazano, że nie zaleca się instalacji aplikacji na firmowych urządzeniach, „chyba że istnieje uzasadniony powód".

„Jeśli nie potrzebujesz TikToka z powodów biznesowych, powinien zostać odinstalowany" - przytacza treść korespondencji brytyjski dziennik „Guardian". Pracownicy medialnego giganta zostali poproszeni o skontaktowanie się z firmowym zespołem ds. bezpieczeństwa informacji.

Ograniczenia pojawiają się w momencie, gdy TikTok stał się dla BBC ważnym kanałem docierania do odbiorców. Kanał firmy funkcjonuje od ponad roku. W międzyczasie zatrudniono specjalistów zajmujących się platformą.

Czytaj też

Obawy rządów

Władze BBC wyjaśniły, że decyzja opiera się na obawach rządów dotyczących prywatności i bezpieczeństwa danych. Zakaz korzystania z aplikacji na służbowym sprzęcie wprowadzono na szczeblu administracji w m.in. Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Belgii czy Tajwanie. Podobny krok podjęły również Komisja i Parlament Europejski.

Czytaj też

BBC nie jest pierwsze

„Guardian" przypomina, że pierwszym krajowym nadawcą, który zakazał (na początku marca br.) korzystania z TikToka na służbowych urządzeniach był duński DR. Firma wprowadziła ograniczenia, a pracownicy, którzy dla potrzebują użyć aplikacji „do celów badawczych" mogą to zrobić na kilku dedykowanych urządzeniach.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze