Reklama

Biznes i Finanse

Miliony dla Ukrainy od Microsoftu

wojna ukraina ataki rosji inwazja
Microsoft będzie dalej pomagał Ukrainie.
Autor. Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)/X

Microsoft będzie nadal pomagał Ukrainie. W 2025 r. wartość pakietu wsparcia ma sięgnąć 100 mln dol. i wzmocnić bezpieczeństwo w obliczu rosyjskich ataków. Koncern zaangażuje się również na innych polach. 

Amerykański gigant niezmiennie wspiera Ukrainę w związku z rosyjską inwazją. Jak przekazał wicepremier i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedoroww 2023 r. wartość pomocy sięgnęła ponad 0,5 mld dolarów. Z kolei w ubiegłym roku wyniosła 100 mln dol. W bieżącym roku będzie podobnie.

„Dzięki programowi »Microsoft for Ukraine Relief« nasze instytucje państwowe, placówki edukacyjne czy administracja będą mogły nadal korzystać z usług chmurowych firmy, nawet w najtrudniejszych warunkach” – przekazał w poście na LinkedIn ukraiński minister. 

    Reklama

    Ukraina wzmocni bezpieczeństwo

    Przedstawiciel rządu w Kijowie przypomniał, że od początku wojny koncern konsekwentnie wspiera naszego wschodniego sąsiada. Katalog działań jest obszerny i obejmuje m.in. pomoc w neutralizacji wrogich cyberatakówwsparcie prowadzonych śledztw czy finansowy zastrzyk dla organizacji humanitarnych. 

    Mychajło Fedorow publicznie podziękował władzom Microsoftu za zaangażowanie firmy i współpracę z Ukrainą. W jego ocenie przedłużenie programu wsparcia o kolejny rok pozwoli znacząco rozwinąć tamtejszy cyfrowy ekosystem, wzmocnić cyberbezpieczeństwo oraz zagwarantować dostęp do nowoczesnych technologii obywatelom. 

      Reklama

      Polska też pomoże Ukrainie

      Kontynuację pomocy zadeklarował również polski rząd. Jak informowaliśmy, nasz kraj udzieli m.in. wsparcia materialnego w postaci dostaw kolejnych terminali Starlink (jeszcze w styczniu za naszą wschodnią granicę ma trafić 2,6 tys. urządzeń). 

      Ponadto, Warszawa podtrzymuje wolę pomocy Ukrainie poprzez podzielenie się swoimi doświadczeniami z procesu akcesyjnego do UE. Przypomnijmy, że do końca czerwca br. Polska przewodniczy Radzie Unii Europejskiej.

        Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

        Reklama
        Reklama

        Jak odkryto blokady w pociągach Newagu?

        YouTube cover video

        Komentarze

          Reklama