Reklama

Armia i Służby

Wrogość wobec żołnierzy? Ukraińskie wojsko ostrzega

ukraina wojna rosja wojsko inwazja
Ćwiczenia ukraińskiego wojska.
Autor. 151 окрема механізована бригада / Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/X

Rosja stara się podzielić ukraińskie wojsko i społeczeństwo poprzez rosnącą liczbę zmanipulowanych publikacji na temat żołnierzy – ostrzegają Wojska Lądowe SZU. Kreml ma jasny cel, do którego dąży na kilka sposobów. 

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy informują o działaniach wymierzonych w żołnierzy i tamtejsze społeczeństwo. Powołując się na ustalenia Instytutu Informacji Masowej, armia wskazuje na rosnącą liczbę zmanipulowanych i szkodliwych publikacji, które są rozpowszechniane za pomocą popularnych kanałów na Telegramie oraz mediów internetowych. 

    Reklama

    Rosja chce podzielić Ukraińców

    Z przeglądu udostępnianych treści wynika, że duża ich część jest udostępniana celowo z myślą o podzieleniu społeczeństwa i osłabieniu mobilizacji wojskowej na Ukrainie. Wśród nich znajdują się m.in. materiały kwestionujące zasadność wstępowania do SZU oraz podżegające do konfliktu między cywilami a żołnierzami

    Ogólnie rzecz ujmując, opisywana kampania ma na celu wywołanie agresji, nienawiści i podziałów wśród Ukraińców.

      Reklama

      Żołnierze nazwani „robotnikami”

      Dodatkowo, działania deprecjonują rangę walczących żołnierzy, nazywając ich „robotnikami” lub „pracownikami”. Zdyskredytowanie armii ma pomóc w podważeniu zaufania społeczeństwa do władz i tym samym osłabić opórbroniącego się narodu.

        Reklama

        Element rosyjskiej wojny

        Nasi wschodni sąsiedzi wskazują, że kampania stanowi część szerszej strategii prowadzenia wojny informacyjnej przez Rosję. Nie jest to nic nowego, lecz dobrze znany już schemat stosowany przez machinę propagandową Putina, której celem jest m.in. wsparcie inwazji.

        O działaniach Kremla w przestrzeni informacyjnej piszemy regularnie na łamach naszego portalu. Materiały na ten temat znajdziecie w zakładkach: Rosja oraz Propaganda.

          Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

          Reklama
          Reklama

          Sztuczna inteligencja w Twoim banku. Gdzie ją spotkasz?

          Materiał sponsorowany

          Komentarze

            Reklama