Reklama

Technologie

ChatGPT uzyskał dostęp do tekstów sprzed 100 lat

OpenAI trenuje sztuczną inteligencję na tekstach Time'a
OpenAI nawiązało współpracę z magazynem "Time"
Autor. OpenAI / X

OpenAI nawiązało współpracę z magazynem „Time”. W jej ramach produkty giganta technologicznego uzyskały dostęp do bieżących i historycznych treści dziennikarskich z amerykańskiego tygodnika.

O współpracy OpenAI poinformowało w specjalnym komunikacie. Firma może korzystać z najnowszych artykułów oraz archiwów „Time’a” z ostatnich 101 lat, w celu rozwijania własnych modeli sztucznej inteligencji. Fragmenty tekstów mają być cytowane wraz z linkiem do oryginalnego źródła na time.com.

Czytaj też

Reklama

„Time” otwarty na innowacje

„Przez całą naszą 101-letnią historię TIME wdrażało innowacje, aby nasze dziennikarstwo ewoluowało wraz z technologią” — powiedział dyrektor operacyjny „Time” Mark Howard w oświadczeniu. „Partnerstwo z OpenAI realizuje naszą misję rozszerzania dostępu do zaufanych informacji na całym świecie” – dodał.

„Nawiązujemy współpracę z TIME, aby ułatwić ludziom dostęp do treści informacyjnych za pomocą naszych narzędzi AI i wspierać rzetelne dziennikarstwo, zapewniając właściwe przypisanie do oryginalnych źródeł” — skomentowała Brad Lightcap, dyrektor operacyjny OpenAI.

Czytaj też

Reklama

OpenAI nie zawsze pamięta, żeby zapytać o zgodę

Podobną umowę OpenAI zawarło z brytyjskim „Financial Times” pod koniec kwietnia, o czym pisaliśmy w CyberDefence24.pl. Jednak w wielu przypadkach firma trenowała modele sztucznej inteligencji na cudzych treściach, bez zgody twórców.

W świetle prawa nie jest to zabronione. Mimo to część wydawców zdecydowała się pozwać OpenAI i inne firmy technologiczne. Na początku maja br. grupa gazet, w tym „New York Daily News” i „Chicago Tribune”, pozwała Microsoft i OpenAI przed sądem federalny m w Nowym Jorku za łamanie praw autorskich. W grudniu 2023 roku na to samo zdecydował się „The New York Times”.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama