Reklama

Technologie

Zmiany w kierownictwie OpenAI. Nowa twarz

W Radzie Dyrektorów OpenAI zaszły zmiany personalne. Jaka nowa twarz pojawiła się w jej składzie i co to oznacza dla całej organizacji?
W Radzie Dyrektorów OpenAI zaszły zmiany personalne. Jaka nowa twarz pojawiła się w jej składzie i co to oznacza dla całej organizacji?
Autor. Rolf van Root/Unsplash

Spore zmiany zachodzą w kierownictwie OpenAI. Na stanowisko członka Rady Dyrektorów organizacji został powołany Paul M. Nakasone, amerykański generał w stanie spoczynku oraz były szef National Security Agency.

Sytuacja OpenAI w ostatnim czasie jest dość skomplikowana. Dużym echem w przestrzeni publicznej odbił się konflikt organizacji z Elonem Muskiem. Jak opisywaliśmy na łamach CyberDefence24, szef SpaceX wycofał swój pozew przeciwko firmie Sama Altmana, z drugiej jednak strony skrytykował plan współpracy z Apple.

Czytaj też

Reklama

Nowa twarz w kierownictwie OpenAI

Dyskusje wzbudziło również powołanie przez OpenAI wewnętrznego komitetu do spraw bezpieczeństwa, które miało miejsce pod koniec maja. Okazuje się jednak, że ten ruch miał swoje podstawy.

Jak podaje serwis The Verge, na członka Rady Dyrektorów firmy powołano generała w stanie spoczynku Paula M. Nakasone. Do lutego 2024 r. był on szefem National Security Agency; sprawował tę funkcję od 2018 r.

Czytaj też

Reklama

Zmiana na plus dla cyberbezpieczeństwa?

Nie jest to jedyna funkcja, jaką będzie pełnił Nakasone. Ze stanowiska opublikowanego przez firmę wynika, że generał wejdzie w skład wspomnianego komitetu bezpieczeństwa. „Jego wkład pomoże OpenAI w zrozumieniu sposobu, w jaki sztuczna inteligencja może zostać wykorzystana w cyberbezpieczeństwie w zakresie szybkiej reakcji na zagrożenia w cyberprzestrzeni” – przekazała organizacja.

W podobnym tonie wypowiadał się przewodniczący Rady Dyrektorów, Bret Taylor. „Sztuczna inteligencja ma potencjał na wywarcie pozytywnego wpływu na życie ludzkie. Jednakże, jest to możliwe wyłącznie w przypadku, gdy innowacje są stworzone w bezpieczny sposób” – napisał Taylor w swoim oświadczeniu.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama