Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wyciek setek dokumentów NATO? „To odwet”

NATO wojsko żołnierze
Trening sił NATO (UK Royal Marines i US Army) w Grafenwöhr Training Area (Niemcy).
Autor. NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Hakerzy znani z włamań i wycieków danych twierdzą, że przeprowadzili skuteczny cyberatak na NATO. W sieci udostępnili link prowadzący rzekomo do setek wewnętrznych dokumentów wspólnoty. Sojusz zareagował.

Reklama

NATO bada sprawę ujawnienia w sieci linku do rzekomo ponad 700 wewnętrznych dokumentów sojuszu – podaje serwis CyberScoop, powołując się na źródło w NATO.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wyciek dokumentów

Odnośnik został udostępniony na Telegramie 23 lipca br. przez grupę SiegedSec. Jej członkowie są znani z włamań do instytucji i organizacji oraz wycieków motywowanych politycznie.

„Lubisz NATO? My nie! A więc przedstawiamy... wyciek setek dokumentów pozyskanych z portalu CIO NATO (Communities of Interest Cooperation Portal), przeznaczonej wyłącznie dla państw członkowskich i partnerów (sojuszu – red.)” – czytamy we wpisie hakerów.

W plikach mają znajdować się takie informacje jak m.in. nazwiska i dane kontaktowe personelu czy katalog stosowanego oprogramowania.

Czytaj też

Atak na NATO

Grupa twierdzi, że cyberatak nie ma nic wspólnego z wojną między Rosją a Ukrainą. „To odwet na państwach NATO za ich ataki na prawa człowieka” – podkreślają członkowie SiegedSec.

Zgodnie z informacjami CyberScoop, specjaliści sojuszu badają sprawę.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama