Reklama

Technologie

Darowizny kryptowalutowe dla Ukrainy finansują sprzęt dla wojska

Autor. Mykhailo Fedorov/ Twitter.com

Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy, który kieruje również ministerstwem transformacji cyfrowej poinformował, że z darowizn kryptowalutowych sfinansowano trzy quady dla Ukraińców broniących swojego kraju. To nie pierwszy przypadek, że dzięki kryptowalutom tamtejsze wojsko może kupić potrzebny sprzęt.

Reklama

„Trzy quady dla obrońców Ukrainy finansowane z darowizn kryptograficznych. Dwa kolejne – dostarczone przez ministra obrony Ukrainy. Te pojazdy terenowe przydadzą się w wymagającym środowisku. Lepsze wyniki armii - nasz wspólny cel i wielka nadzieja” – podpisał i zaprezentował zdjęcia sprzętu sfinansowanego z kryptowalut, Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy.

Reklama

Utworzenie portfela kryptowalutowego na rzecz wsparcia Ukrainy to inicjatywa Mychajło Fedorowa. Plan zrodził się w pośpiechu już drugiego dnia rosyjskiej inwazji. Za jego realizację odpowiedzialny był m.in. wiceszef resortu Alex Borniakow. Jak informowaliśmy, już w pierwszym miesiącu wojny udało się zgromadzić ponad 60 mln dolarów w kryptowalutach, które przekazano w formie darowizn na wsparcie Ukrainy.

Czytaj też

Technologiczne rozwiązania na wojnie

Reklama

Ukraina stawia na zastosowanie innowacyjnych technologii od początku wojny – między innymi Ministerstwo Tranformacji Cyfrowej Ukrainy stworzyło wirtualne muzeum wojny, które ma pomóc chronologicznie uporządkować – w formie cyfrowej – wydarzenia w czasie wojny w Ukrainie.

„Kiedy Rosja używa czołgów do zniszczenia Ukrainy, my polegamy na rewolucyjnej technologii blockchain. Historia w Meta. Muzeum wojny. Uruchomiono Muzeum NFT. Miejsce przechowywania pamięci o wojnie. I miejsce na celebrowanie ukraińskiej tożsamości i wolności” – poinformował wówczas Mychajło Fedorow.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama