Reklama

Technologie

Ukraina uruchomiła wirtualne muzeum wojny. NFT sfinansuje armię

Autor. Strona internetowa metahistory.gallery

Mychajło Fiedorow, wicepremier Ukrainy, który kieruje również ministerstwem transformacji cyfrowej poinformował, że uruchomiono wirtualne muzeum wojny, który opiera się na NFT. Ma to być „miejsce przechowywania pamięci o wojnie”.

Reklama

Od ponad miesiąca toczy się wojna w Ukrainie: przybywa ofiar śmiertelnych, rannych cywili, rozbitych rodzin, które tracą majątek swojego życia i zmuszone są uciekać przed bombardowaniem ze strony rosyjskiego wroga.

Reklama

Mychajło Fiedorow, wicepremier Ukrainy poinformował o stworzeniu wirtualnego muzeum wojny, które ma pomóc chronologicznie uporządkować - w formie cyfrowej – wydarzenia w czasie wojny w Ukrainie. „Kiedy Rosja używa czołgów do zniszczenia Ukrainy, my polegamy na rewolucyjnej technologii blockchain. Historia w Meta. Muzeum wojny. Uruchomiono Muzeum NFT. Miejsce przechowywania pamięci o wojnie. I miejsce na celebrowanie ukraińskiej tożsamości i wolności” – poinformował Mychajło Fiedorow.

Czytaj też

Ukraińska społeczność artystów NFT we współpracy z ministerstwem Transformacji Cyfrowej Ukrainy stworzyła cyfrowe dzieła, by „zachować pamięć o prawdziwych wydarzeniach tamtych czasów, rozpowszechniać prawdziwe informacje wśród społeczności cyfrowej na świecie i zbierać datki na wsparcie Ukrainy” – czytamy na stronie internetowej muzeum.

Reklama

NFT na wsparcie ukraińskiej armii

Formuła muzeum ma polegać na tym, że każdy token ma stanowić prawdziwą wiadomość z oficjalnego źródła oraz ilustrację artysty (zarówno ukraińskich, jak i zagranicznych, którzy chcą wesprzeć Ukrainę). Obecnie można zobaczyć już sporo wirtualnych prac artystów, którzy zilustrowali poszczególne wydarzenia w pierwszych dniach wojny. Całą kolekcję można prześledzić na stronie metahistory.gallery.

„NFT będzie tworzone w porządku chronologicznym, zgodnie z wydarzeniami, dzięki czemu prawdziwa historia zostanie zachowana i pielęgnowana. A artyści pokażą, jak pokojowa ludność suwerennej Ukrainy postrzega wojnę – od jej pełnego wybuchu do momentu świętowania ukraińskiego zwycięstwa” – informują twórcy muzeum.

Tokeny będą fragmentami wirtulanego muzeum wojny, które kolejno przedstawią poszczególne wydarzenia wojny. Dochód z zakupu NFT (niewymienialnych tokenów) ma zostać przeznaczony na sfinansowanie wyposażenia armii Ukrainy.

Czytaj też

Sprzedaż NFT rozpocznie się w ciągu nieco ponad 4 dni i kilku godzin (na stronie muzeum zegar odlicza czas do początku aukcji). Całość funduszy ze sprzedaży zostanie przelana bezpośrednio do portfela kryptowalutowego Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

/NB

Komentarze