Reklama

Biznes i Finanse

Ukraina uregulowała rynek kryptowalut

Ukraiński parlament uchwalił 17 lutego ustawę legalizującą kryptowaluty. Jednak nie uznaje bitcoinów ani innych form kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego. Zamiast tego ustawa zapewnia firmom ochronę przed oszustwami lub nadużyciami, związanymi z walutami cyfrowymi.

Reklama

Ukraina zajęła się rynkiem kryptowalut szybciej niż jej potężny sąsiad - Rosja, która jest uwikłana w biurokratyczną batalię o to, czy zakazać kryptowalut, czy je uregulować.

Reklama

Fedorow: Regulacja zapewni ochronę

Według Chainalysis, Ukraina, która jest obecnie obiektem agresji ze strony Rosji, zajmuje czwarte miejsce w Global Crypto Adoption Index. „Ukraina jest już w pierwszej piątce krajów pod względem wykorzystania kryptowalut. Dziś zrobiliśmy jeszcze jeden krok naprzód: Parlament przyjął ustawę o wirtualnych aktywach! To zalegalizuje kryptowaluty, a Ukraińcy będą mogli chronić swoje aktywa przed możliwymi nadużyciami lub oszustwami" – poinformował wicepremier Ukrainy i minister ds. transformacji cyfrowej, Mychajło Fedorow na Twitterze.

Reklama

Czytaj też

„Legalizacja waluty zapewni lepszą ochronę giełd"- powiedział wicepremier. Jego zdaniem „Ukraińcy mogą chronić swoje aktywa przed możliwymi nadużyciami lub oszustwami".„Uczestnicy rynku otrzymają ochronę prawną i możliwość podejmowania decyzji w oparciu o otwarte konsultacje z agencjami rządowymi" – przekazał w oświadczeniu wicepremier Ukrainy.

Regulacja kryptowalut na świecie

Obecnie kilka innych krajów pracuje nad przyjęciem własnych form waluty cyfrowej, a Indie są jednym z najnowszych. Co najmniej 87 innych krajów chce wprowadzić CBDC, a dziewięć już uruchomiło własne.

Ukraina zalegalizowała kryptowaluty w zeszły czwartek, mimo że napięcia w relacjach z Rosją wstrząsnęły światowymi rynkami w minionym tygodniu, z powodu globalnych obaw o eskalację konfliktu.

Czytaj też

Raport opublikowany przez badaczy blockchain Elliptic, sugeruje, że waluty cyfrowe zyskują na znaczeniu jako metoda finansowania grup wolontariuszy wspierających rząd Ukrainy, ponieważ rosną obawy związane z dalszymi krokami rosyjskich wojsk, gromadzących się w pobliżu jej granicy.

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama