Reklama

Social media

Pierwsze zmiany na Twitterze po przejęciu przez Muska. Podział na trzy typy kont

twitter
Autor. ajay_suresh/Flickr/CC BY 2.0

Elon Musk po przejęciu Twittera zaczyna wprowadzać pierwsze zmiany w funkcjonowaniu platformy. Na pierwszy ogień idzie weryfikacja kont – aby wprowadzić płatną opcję, Musk dzieli profile na trzy rodzaje: oficjalne, płatne i nieoznaczone.

Reklama

Już wkrótce konta, które obecnie mają status zweryfikowanych i charakterystycznego „niebieskiego ptaszka" przy nazwie profilu, mogą zostać przemianowane na „oficjalne", a błękitny znaczek zmieni się w szary – zapowiedziała menedżerka Twittera Esther Crawford.

Reklama

„Niebieski ptaszek", powszechnie uważany za symbol „statusu" na Twitterze, będzie dostępny dla użytkowników za opłatą w wysokości 7,99 dolarów miesięcznie w ramach usługi Twitter Blue. Pozostałe profile mają mieć status kont „nieoznaczonych".

O tym, że tak właśnie wyglądają plany nowego właściciela platformy Elona Muska na generowanie przychodów przez Twittera, pisaliśmy na łamach naszego serwisu w tym tekście .

Reklama

Czytaj też

Twitter Blue oczkiem w głowie Muska

Serwis stacji CNBC pisze, że usługa Twitter Blue stała się głównym obszarem zainteresowań Muska po przejęciu Twittera.

Miliarder chce, aby platforma do mikroblogowania była mniej zależna od przychodów generowanych z reklamy, a większą ich część pozyskiwała samodzielnie – z usługi w wersji premium. To właśnie Twitter Blue – rozszerzona wersja serwisu, która ma umożliwiać użytkownikom nie tylko posiadanie wyróżniającego niebieskiego emblematu przy nazwie profilowej, ale też np. umieszczanie materiałów wideo za paywallem.

Czytaj też

Jak do tej pory działała weryfikacja kont na Twitterze?

Do czasu przejęcia Twittera przez Muska, niebieskie znaczki przy profilach wyróżniały konta oficjalnie zweryfikowane przez platformę.

Weryfikację taką można było uzyskać ubiegając się o nią samodzielnie – co było częste np. wśród dziennikarzy czy celebrytów, którzy musieli przedstawić platformie swój dowód tożsamości i dostarczyć przykłady własnej działalności publicznej. Była ona również przyznawana np. instytucjom państwowym czy przedstawicielom rządów – jak to ma miejsce w wypadku np. prezydenta USA.

Musk był zagorzałym krytykiem tego, jak do tej pory działała weryfikacja kont na Twitterze – pisze CNBC. Jego zdaniem system taki nie chronił wcale osób publicznych od podszywania się pod nie – a sam Elon był wielokrotnie „ofiarą" takiego procederu.

Czytaj też

Jak zmieni się system kont „oficjalnych”?

Serwis podkreśla, że obecnie nie wiadomo, jak będzie działał nowy system przyznawania statusu kont „oficjalnych". Przedstawiciele Twittera tego nie precyzują, jednak zaznaczono, że nie wszystkie konta, które poprzednio miały przy swojej nazwie „niebieskiego ptaszka", otrzymają ten status.

Za „oficjalne" mają zostać uznane już teraz zweryfikowane konta rządowe, firmowe, należące do dużych wydawców medialnych, jak i niektórych osób publicznych – przekazała platforma.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama