Reklama

Social media

Będzie opłata za weryfikację konta na Twitterze

Fot. Nathan Dumlao/ Unsplash/ Domena publiczna

Nowy właściciel Twittera Elon Musk zapowiada już pierwsze zmiany. Jedną z nich będzie opłata w wysokości 8 dolarów miesięcznie za weryfikację konta na platformie.

Odkąd Musk przejął Twittera za pośrednictwem tego serwisu publikuje zapowiedzi zmian, jakie planuje wprowadzić na platformie. Jedną z nich ma być możliwość zdobycia znacznika weryfikacji konta za 8 dolarów miesięcznie (to niebieski "ptaszek" przy nazwisku, co ma oznaczać, że konto zostało zweryfikowane jako należące do prawdziwej osoby - red.).

"Obecny system lordów i chłopów na Twitterze dla tych, którzy mają lub nie mają niebieskiego znacznika wyboru, to bzdura" - stwierdził Elon Musk w ostatnim ze swoich wpisów.

Dodał, że zweryfikowane konta zyskają także nowe przywileje, takie jak: priorytet w odpowiedziach, wzmiankach i wyszukiwaniu informacji, możliwość publikacji długich materiałów audio i wideo oraz przeglądanie serwisu z reklamami, których będzie wtedy o połowę mniej.

Czytaj też

Jaka cena za weryfikację?

Wcześniej Musk zapowiadał, że opłata za weryfikację będzie kosztowała 20 dolarów miesięcznie. Po krytycznym podejściu użytkowników do sprawy zmniejszył jednak wysokość zapowiadanej kwoty. 80 proc. osób, która wzięła udział w ankiecie deklarowała, że nie będzie płaciła za "niebieskiego ptaszka" przy nazwisku, a 10 proc. odpowiedziała wtedy, że może zapłacić 5 dolarów miesięcznie.

Kolejną zapowiadaną zmianą ma być oznaczanie osób publicznych na Twitterze - tak, jak dzisiaj dzieje się to w przypadku polityków lub np. oficjalnych instytucji państwowych - pod imieniem i nazwiskiem osoby publicznej pojawi się dodatkowy znacznik - zapowiedział Musk.

Ostatnio podawaliśmy, że w najbliższym czasie pracownicy Twittera spodziewają się zwolnień. Zmiany w firmie wydają się być nieuchronne po przejęciu platformy przez nowego właściciela.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/NB

Komentarze