Reklama

Social media

Elon Musk jednak kupi Twittera?

Autor. Heisenberg Media/Flickr/CC BY 2.0 / Shawn Campbell/Flickr/CC BY 2.0 / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Miliarder Elon Musk wznowił ofertę kupna platformy Twitter za 44 mld dolarów. Tym samym wygląda na to, że wycofuje się z rezygnacji z umowy przejęcia serwisu i walki sądowej, która z pewnością byłaby żmudna, zważając na kontrowersje wokół sprawy.

Reklama

Po ostatnich kontrowersjach związanych z wpisem Muska na Twitterze o wojnie w Ukrainie, miliarder zaskoczył wszystkich i poinformował, że – mimo wcześniejszych prób wycofania się z transakcji z powodu, jak twierdził zbyt dużej liczby botów na platformie – ogłosił, że jednak chce kupić Twittera.

Reklama

I to – jak podaje Bloomberg – po pierwotnej cenie 54,2 dolarów za akcję (transakcja opiewa na kwotę 44 mld dolarów). Oznaczałoby to tym samym rezygnację z procesu sądowego , wytoczonego przez Twittera, którego zarząd chciał doprowadzić sprawę do końca.

Musk przedstawił swoją propozycję zakupu w liście, który trafił do zarządzających serwisem w poniedziałek, we wtorek pismo wyciekło do mediów. Twitter miał poinformować, że otrzymał dokument i ma zamiar sfinalizować transakcję po uzgodnionej cenie.

Reklama

W liście adwokaci Muska napisali, że on i jego zwolennicy „zamierzają przystąpić do zamknięcia transakcji, o której mowa w umowie z 25 kwietnia 2022 r., na warunkach i z zastrzeżeniach w niej określonych”.

Historia pełna zwrotów akcji

Jak przypomina Bloomberg, to może oznaczać, że Elon Musk będzie kierował serwisem , który sam swego czasu krytykował publicznie – zarówno jego zarząd, jak liczbę botów na platformie, która jego zdaniem może być znacznie wyższa niż wstępnie deklaracje ze strony serwisu (mowa była o ok. 5 proc.).

Umowa nabycia została podpisana w kwietniu, ale – jeśli prześledzić dalsze kroki na linii Musk – Twitter, to z pewnością była to pełna zwrotów akcji historia. Więcej o tym, jak przebiegają kulisy transakcji pisaliśmy na bieżąco na naszych łamach w poniższych tekstach.

Czytaj też

Czytaj też

Warto krótko przypomnieć, że Twitter pozwał Muska, a pierwsza rozprawa w sądzie w Delaware Chancery miała odbyć się 17 października. We wtorek sędzia, który zajmuje się sprawą miał poprosić obie strony, aby zaproponowały dalsze postępowanie.

Plan Muska na social media

Musk napisał później na Twitterze, że „kupowanie Twittera przyspiesza tworzenie X, aplikacji do wszystkiego”. Dodał, że „Twitter prawdopodobnie przyspiesza X o 3 do 5 lat, ale może się mylić”.

Plan technologicznego geeka ma obejmować m.in. zmianę Twittera w stronę mechanizmów znanych z TikToka czy WeChat, w celu większego zaangażowania użytkowników.

Musk miał odpowiedzieć na pytania dotyczące transakcji w Austin w Teksasie w dniach 6-7 października, a dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal miał składać zeznania w poniedziałek.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama