Reklama

Prywatność

Amerykański rząd czytał prywatne wiadomości na Twitterze? Tak twierdzi Musk

Autor. OnInnovation / Flickr

Amerykański rząd miał mieć pełen dostęp do treści prywatnych wiadomości użytkowników Twittera – twierdzi Elon Musk. Twierdzenie to wygłosił w wywiadzie z kontrowersyjną gwiazdą telewizji Fox News: Tuckerem Carlsonem.

Reklama

W rozmowie z konserwatywną stacją telewizyjną Musk stwierdził, że był zszokowany, kiedy dowiedział się o tym, że amerykański rząd miał możliwość czytania prywatnych wiadomości wysyłanych przez wszystkich użytkowników na Twitterze.

Reklama

Musk przejął platformę mikroblogową za 44 mld dolarów w październiku ubiegłego roku, a pierwszą decyzją, którą podjął – było zwolnienie jej dotychczasowego prezesa. Po przejęciu przez miliardera, platforma straciła na wartości połowę, boryka się z problemami dotyczącymi pozyskiwania przychodów, a decyzje podejmowane przez Muska oceniane są jako chaotyczne i kontrowersyjne.

Ostatnią z nich jest fuzja Twittera z firmą X Corp., co przełożyło się formalnie na fakt, że Twitter jako spółka przestał istnieć. Chwilę później Musk założył firmę X.AI, która ma zająć się rozwojem sztucznej inteligencji, do zatrzymania którego Musk jeszcze kilka tygodni temu wzywał.

Reklama

Ile widzi rząd?

„Poziom dostępu, który na Twitterze miały do wszystkiego rządowe agencje, po prostu rozwalił mi mózg" – powiedział Musk i podkreślił, że nie zdawał sobie sprawy, że amerykańska administracja dysponuje tak szerokimi uprawnieniami wglądu w prywatną korespondencję obywateli.

Miliarder wprost podkreślił, że chodzi o treść prywatnych wiadomości na Twitterze, w których nierzadko wymieniane są istotne informacje - z serwisu w ten sposób korzystają m.in. dziennikarze i politycy z całego świata.

Niepokój o AI

W rozmowie z Carlsonem Elon Musk ocenił, że sztuczna inteligencja może stanowić zagrożenie z potencjałem zniszczenia cywilizacji człowieka.

„Sztuczna inteligencja jest bardziej niebezpieczna, niż źle wykonany projekt samolotu lub samochodu, w tym sensie, że ma potencjał – nawet, jeśli uznamy go za niewielki – zniszczenia cywilizacji" – powiedział miliarder, który jednocześnie deklaruje otwarcie, że chce stworzyć alternatywę dla ChatuGPT .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama