Reklama

Technologie

Elon Musk: Sztuczna inteligencja to jedno z największych zagrożeń dla świata

Autor. Daniel Oberhaus/Wikimedia Commons/CC4.0

Elon Musk kolejny raz publicznie wyraża swoje wątpliwości dotyczące rozwoju sztucznej inteligencji. Jego zdaniem prace nad AI powinny zostać spowolnione.

Reklama

Podczas Światowego Szczytu Rządowego w Dubaju właściciel Twittera opowiadał o możliwościach ChatuGPT. Zdaniem Muska spektakularny sukces generatywnego narzędzia AI każe poważnie zastanowić się nad dalszym rozwojem sztucznej inteligencji i tego, dokąd ono nas doprowadzi. Głos Muska w kontekście AI może być o tyle istotny, że jest on jednym ze współzałożycieli OpenAI (w 2018 opuścił zarząd), firmy będącej twórcą ChatuGPT.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Większe zagrożenie, niż głowice nuklearne"

„Za ogromnymi możliwościami, stoją poważne zagrożenia" – stwierdził Musk. Według miliardera sztuczna inteligencja musi posiadać standardy bezpieczeństwa podobne do tych, które dotyczą rynku motoryzacyjnego czy medycznego. W jednej z wcześniejszych wypowiedzi podkreślił też, że jego zdaniem „AI stanowi dla ludzkości większe zagrożenie niż głowice nuklearne" .

Musk na tyle sceptycznie podchodzi do szybkiego rozwoju AI, że publicznie zaczyna zastanawiać się nad świadomym spowolnieniem prac nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Nie ulega wątpliwości, że o sztucznej inteligencji nadal będzie głośno. Ostatnio rozpoczęty pojedynek Google z Microsoftem w tej dziedzinie wskazuje na to, że rywalizacja będzie nabierać tempa, a słowa Muska powinny być poważnie potraktowane.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama