Reklama

Biznes i Finanse

Drastyczne spadki przychodów. Twitter tnie koszty

Siedziba Twittera
Fot. Mike Davis/Flickr/CC BY 2.0

Firmy technologiczne od kilku miesięcy szukają radykalnego ograniczenia wydatków. Jednym ze środków do osiągnięcia tego celu jest dokonanie redukcji etatów. Powód? Spadające przychody wygenerowane przez pracowników.

Jak poinformował Business Insider , przychody Twittera na pracownika spadły w ostatnich latach o prawie 60 proc. Konkretnie chodzi o czas między 2018 a częścią roku 2022 (przed przejęciem firmy przez Elona Muska).

Czytaj też

Spadek przychodów

Drastyczny spadek przychodów generowanych przez pracownika, Twitter odnotowuje od 2018 roku. Jeszcze 5 lat temu wspomniane przychody wynosiły 776 112 dolarów, a w 2022 roku było to już tylko 317 333 dolarów. Warto w tym miejscu dodać, że przez te lata firma zdecydowała się na zdecydowane zwiększenie zatrudnienia (z prawie 4 tys. nowych pracowników w 2018, do około 7,5 tys. kilka lat później).

Momentem przełomowym dla firmy było jej przejęcie przez Elona Muska, do którego doszło w drugiej połowie ubiegłego roku. Jedną z pierwszych decyzji nowego szefa popularnej platformy było zadecydowanie o próbie radykalnego ograniczenia kosztów generowanych przez firmę. Jednym z elementów cięć były zwolnienia pracowników. Do pierwszej fali redukcji etatów doszło już w listopadzie.

Czytaj też

Twitter nie jest wyjątkiem

Decyzje poczynione przez Muska nie są wyjątkiem w gronie firm technologicznych. Jak wskazują dane przytoczone przez „Business Insider" od początku roku 2023 pracę w największych amerykańskich firmach technologicznych straciło prawie 160 tys. osób. Więcej na temat cięć etatów pisaliśmy m.in. w tym artykule .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze