Reklama

Technologie

Alternatywa dla ChatuGPT? Elon Musk zapowiada konkurencyjny projekt

Fot. Rich Talk / youtube.com

Współzałożyciel OpenAI przedstawił pomysł utworzenia nowego laboratorium badawczego zajmującego się rozwojem sztucznej inteligencji. ChatGPT będzie miał konkurencję?

Reklama

W 2015 roku Musk, wspólnie z Samem Altmanem, stworzył OpenAI. W 2018 roku zdecydował o opuszczeniu zarządu spółki. Teraz, prawdopodobnie, zdecyduje się na pojedynek ze swoją dawną firmą, a przedmiotem tej rywalizacji będzie wspomniany chatbot.

Reklama

Według informacji podanych przez Reuters'a, Elon Musk rozpoczyna pracę nad skompletowaniem zespołu, który miałby odpowiadać za stworzenie konkurencyjnego chatbota dla ChatuGPT. Zgodnie zapowiedziami miliardera, nowy chatbot - w odróżnieniu od produktu OpenAI - ma być mniej poprawny politycznie i w związku z tym ma posiadać mniej ograniczeń dotyczących tematów kontrowersyjnych.

Czytaj też

Nowy zespół ds. AI

Szef Tesli i Twittera rozpoczął proces rekrutacji do swojego nowego projektu. Jedną z nowozatrudnionych osób jest Igor Babuschkin, ekspert AI, który do niedawna związany był z Googlem.

Reklama

Jak na razie nie wiadomo, kiedy będzie można poznać więcej szczegółów dotyczących kooperacji obu panów. Zespół jest nadal na etapie kompletowania.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama