Reklama

Biznes i Finanse

Twitter formalnie przestał istnieć. Wchłonęła go firma Elona Muska X Corp

Fot. Thomas Hawk / Flickr

Należąca do Elona Muska firma X Corp wchłonęła formalnie Twittera. To pierwszy krok do stworzenia „uniwersalnej aplikacji do wszystkiego", która ma być zachodnim odpowiednikiem chińskiej platformy WeChat.

Serwis AppleInsider informuje, że firma X Corp, należąca do Elona Muska formalnie wchłonęła Twittera, którego miliarder wykupił w końcu października ub. roku za kwotę 44 mld dolarów.

Może to być pierwszy widoczny dla świata krok na drodze do stworzenia „aplikacji do wszystkiego", do budowy której miałby posłużyć Twitter, po transformacji mający przypominać chińską gigaplatformę WeChat .

Ciche przejęcia

Do połączenia Twittera i X Corp doszło formalnie 4 kwietnia. Informacja ta została upubliczniona w dokumentach sądowych w ramach postępowania pomiędzy Twitterem a Laurą Loomer, która pozwała serwis w 2019 roku za zbanowanie jej konta. W dokumentach stwierdzono, że firma Twitter została połączona z X Corp i już nie istnieje.

Jakkolwiek synergia obu firm nie została podana wcześniej do wiadomości publicznej, wyszła na jaw właśnie przy okazji tego procesu. Serwis AppleInsider spekuluje, że zmiana w formalnościach Twittera nie będzie miała większego wpływu – przynajmniej obecnie – na to, jak z platformy korzystają użytkownicy. Jest to jednak pierwszy zasadniczy krok Elona Muska do budowy „aplikacji X", czy też „uniwersalnej aplikacji do wszystkiego", która miałaby być odpowiednikiem chińskiego WeChatu.

A jeśli to tylko formalności?

Redakcja zwraca uwagę, że obecnie nic nie sugeruje, iż „aplikacja X" naprawdę powstanie. Być może zmiany formalne to jedynie chęć wciągnięcia Twittera pod skrzydła spółki, która kontroluje interesy wszystkich biznesów Muska – od Tesli po Space X.

W ub. tygodniu informowaliśmy o kłopotach finansowych Twittera - co również nie pozostaje w kontekście najnowszego przejęcia bez znaczenia.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze