Reklama

Polityka i prawo

Katar 2022. FIFA będzie chronić piłkarzy przed hejtem

Lewandowski mundial
Autor. Светлана Бекетова for soccer.ru/Wikipedia/CC3.0

FIFA będzie chroniła przed hejtem wszystkich piłkarzy uczestników Mistrzostw Świata w Katarze – wynika ze słów Jakuba Kwiatkowskiego, team managera naszej reprezentacji.

Reklama

Podczas zgrupowania kadry przed rozpoczynającym się w niedzielę mundialem, Jakub Kwiatkowski odbył spotkanie z piłkarzami, przekazując im istotne informacje na temat pobytu w Katarze oraz organizacji całej imprezy. 

Reklama

Fragment z tej rozmowy został zarejestrowany i udostępniony we vlogu na oficjalnym kanale „Łączy nas piłka” na YouTube. Team manager reprezentacji mówi w nim o nowej inicjatywie FIFA. 

Czytaj też

Parasol FIFA

Piłkarze są grupą, której zjawisko hejtu dotyczy w dużym stopniu. Widać to szczególnie w mediach społecznościowych, gdzie niejednokrotnie krytyka (np. po nieudanym meczu lub fatalnym występie zawodnika) przeradza się w coś znacznie poważniejszego i dotkliwego. 

Reklama

FIFA jest świadoma problemu, w związku z tym postanowiła zatem zadziałać. W efekcie wszyscy piłkarze reprezentacji, które biorą udział w mundialu w Katarze, będą chronieni przed hejtem

Czytaj też

„Magiczny sposób”

Z profili zawodników w social mediach mają zniknąć obraźliwe, agresywne wpisy. Jakub Kwiatkowski mówi o „jakimś magicznym sposobie” na usuwanie tego typu komentarzy. 

„W momencie, gdy pojawi się u was na Instagramie albo na Facebooku komentarz hejterski, będzie automatycznie znikał” – wskazuje team manager kadry w trakcie spotkania z piłkarzami. 

Jak tłumaczy, ten „magiczny sposób” walki z hejtem nie wymaga żadnego dostępu do kont reprezentantów. Nie ujawnił jednak, na czym konkretnie będzie polegał cały proces.  

Czytaj też

Mundial w Katarze to mem

To pomysł piłkarskiej federacji na ochronę zawodników. Katar też ma swój sposób na walkę z krytyką, przy równoczesnym budowaniu pozytywnego wizerunku imprezy. A wszystko dzięki pieniądzom. 

Na łamach naszego serwisu opisywaliśmy, jak lokalne władze opłacają kibicom (np. z Wielkiej Brytanii) ich udział w mundialu, w zamian oczekując określonych działań. Jakich? Na przykład grupowanie się i śpiewanie przyśpiewek danej reprezentacji.

Jednym z elementów jest również zamieszczanie pozytywnych wpisów w mediach społecznościowych, czy to na temat mundialu czy to samego Kataru. A w przypadku trafienia na hejt, zgłaszanie go w odpowiednie miejsca. 

To i znaczenie więcej sprawia, że nadchodzące Mistrzostwa Świata stały się memem. Sprawę opisujemy w naszych tekstach: 

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Reklama

Komentarze

    Reklama