Reklama

Polityka i prawo

Anonymous zmieniają kierunek. Rosyjski scenariusz w Chinach?

Autor. Jared Tarbell/Flickr/CC BY 2.0 / Anonymous / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Anonymous mieli włamać się na stronę zarządzaną przez Komunistyczną Partię Chin. Ostrzegają Pekin, by ten „nie robił nic głupiego” wobec Tajwanu. Grożą, że Państwo Środka zaleje fala cyberataków, jak w przypadku Rosji po inwazji na Ukrainę.  

Reklama

Mowa o rzekomym włamaniu na stronę internetową Komitetu Okręgowego Chengdu Pidu i zemszczenie na niej ostrzeżenie, aby Pekin nie robił „nic głupiego wobec Tajwanu” – przekazał „Taiwan News”. 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rosyjski scenariusz w Chinach?

Anonymous zarchiwizowali stronę. Widnieje tam wiadomość, w której stwierdzono, że haktywiści „robią sobie krótką przerwę” od operacji w Ukrainie, by skupić się na Chinach.

Witryna w chwili publikacji artykułu była niedostępna dla użytkowników.

Wycinek zarchiwizowanej przez Anonymous strony.
Wycinek zarchiwizowanej przez Anonymous strony.
Autor. Anonymous

Członkowie społeczności mówią wprost: jeśli Państwo Środka nie chce znajdować się pod falą cyberataków, jak obecnie Rosja (po inwazji), Pekin musi ich wysłuchać i „nie być jak Putin”

Czytaj też

Odpowiedzialność za pandemię

Co więcej, w załączonej wiadomości Anonymous wskazali winnego wybuchu pandemii COVID-19. Ich zdaniem za globalny kryzys zdrowotny odpowiedzialne są chińskie władze. Dlaczego? Zdaniem haktywistów, gdyby Pekin postępował właściwie, choroba nie rozlałaby się na cały świat. 

Czytaj też

Czego domagają się Anonymous?

Przedstawiciele grupy naciskają, aby Państwo Środka opracowało lek na COVID-19 na bazie DRACO Todda Ridera, a także wzięło pod uwagę pomysł Shepherda Iversona, dotyczący zjednoczenia Półwyspu Koreańskiego.

Ponadto, haktywiści domagają się, aby Pekin aktywnie mediował w celu powstrzymania rosyjskiej agresji wobec Ukrainy i postulował – pomysł Anonymous – o utworzeniu neutralnego pasa bezpieczeństwa składającego się z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Mołdawii, Finlandii i Bośni.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama