„Trzeba patrzeć na ręce dużym korporacjom i brać czynny udział w tym, żeby ich po tych rękach bić, kiedy widzimy, że przekraczają granice, a robią to nieustannie” – komentuje w najnowszym odcinku „Pułapek sieci” - naszym programie na YouTube - Artur Kurasiński, pasjonat technologii.
W rozmowie Michała Górskiego z Arturem Kurasińskim w ramach najnowszego odcinka „Pułapek sieci" podjęto temat rewolucji, którą przynosi generatywna sztuczna inteligencja. Na czym może polegać?
„Jako ludzkość otrzymamy możliwość lepszego wykonywania bardzo skomplikowanych rzeczy. AI to olbrzymia pomoc w kodowaniu, tworzeniu aplikacji, wyciąganiu sensu z dużej ilości dokumentów, itd." – stwierdził nasz gość.
„To bez dwóch zdań jest coś, z czym nie mieliśmy do czynienia w historii ludzkości" – dodał.
Czytaj też
Batalia wielkich firm
Wywiad dotyczył też pojedynku toczącego się pomiędzy największymi firmami technologicznymi w kontekście AI. Według Artura Kurasińskiego nie jest wcale powiedziane, że OpenAI pozostanie liderem w świecie firm zajmujących się sztuczną inteligencją. „Nikt nie może teraz odpuścić. Największe tech-korporacje świata takie jak: Meta, Google, Amazon czy Apple pracują nad tym, żeby mieć przynajmniej porównywanej klasy rozwiązania co ChatGPT" - mówił ekspert.
„Na razie nie idzie im najlepiej, ale są podstawy sądzić, że – prędzej czy później – komuś się to uda" – dodał.
Czytaj też
Matrix, Terminator a może Big Techy?
Jednocześnie gość „Pułapek sieci" zaznaczył wyraźnie, że „jest przeciwnikiem tworzenia obrazów a'la Matrix czy Terminator". „To nie roboty przejmą nasze życia tylko duże korporacje. To nie AI nas zabije tylko chciwość firm i modelu, w którym żyjemy (...)" – stwierdził Artur Kurasiński.
"O ciemnej stronie AI też powinniśmy mówić. Ono tak naprawdę powstało na kradzionych materiałach oraz na wykorzystywaniu bardzo tanich sił roboczych, które wklepują te ogromne ilości danych" – podsumował.
Całość rozmowy redaktora Michała Górskiego z Arturem Kurasińskim dostępna jest w materiale poniżej:
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany