Reklama

Zobacz także: CYBER TV

Czy sztuczna inteligencja zniszczy świat filmu? | Pułapki Sieci [WIDEO]

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na produkcje filmowe?
Jak sztuczna inteligencja wpłynie na produkcje filmowe?
Fot. CyberDefence24

„Wszystko zamyka się w tym, co my jako ludzie zdecydujemy się zrobić. Czy sprzedamy naszą wolność w imię złudy bezpieczeństwa lub wygody, czy też postanowimy jednak zostawić dla siebie jakąś wolną przestrzeń. Kino też o tym opowiadało" - stwierdza w podcaście "Pułapki Sieci" redaktor Łukasz Adamski, krytyk filmowy.

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na świat filmu? Czy nowe technologie „przywrócą do życia" zmarłych aktorów? Czy platformy streamingowe pogłębią kryzys kin studyjnych?

Czytaj też

Aktorzy stracą pracę?

W rozmowie pojawi się również wątek sztuki aktorskiej i jej przyszłości. Czy nowe technologie spowodują, że filmowy dubbing straci rację bytu? Czy "wzmocnienie" filmu przez sztuczną inteligencję sprawi, że straci on swoją autentyczność?

„Jeżeli cenimy coś takiego jak aktorstwo, to każda sztuczność, która zastąpi realnego człowieka, na pewno zniszczy sztukę na poziomie emocjonalnym" – stwierdził Łukasz Adamski.

Ten i inne tematy zostaną poruszone w naszym materiale, który dostępny jest w linku poniżej. Zapraszamy!

YouTube cover video

Czytaj też

Nowości w CyberDefence24

Podcast "Pułapki Sieci" emitowany jest co dwa tygodnie w czwartki o godzinie 20.00 - wymiennie z naszą inną produkcją: "Prosto o cyber".

Po więcej interesujących materiałów zapraszamy na nowy kanał YouTube redakcji CyberDefence24.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze