Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Sztuczna inteligencja usprawni nam pracę? Google prezentuje nowości

Jakie nowości zaprezentował Google?
Jakie nowości zaprezentował Google?
Autor. ÇAĞIN KARGI/ Unsplash/

Automatyczne wysyłanie podsumowania spotkań, robienie notatek w czasie zebrań, czy zwiększenie cyberbezpieczeństwa w oparciu o sztuczną inteligencję - to tylko kilka nowości, jakie ogłasza Google, prezentując własną wizję przyszłości chmury.

Reklama

We wtorek, w czasie konferencji Google Cloud Next technologiczny gigant ogłosił wiele nowości w zakresie m.in. infrastruktury, danych czy sztucznej inteligencji.

Reklama

Wśród nich znalazły się takie nowinki jak: Vertex AI - narzędzia deweloperskie do tworzenia modeli i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji; Duet AI w Google Meet (zintegrowany z Google Workspace czy Google Cloud), który ma robić notatki podczas połączeń wideo, wysyłać podsumowania spotkań czy automatycznie tłumaczyć napisy w 18 językach. Dodatkowo w aplikacji Meet, AI ma pomóc w dostosowaniu oświetlenia i dźwięku do warunków studyjnych.

Kolejną funkcją ma być Duet AI w Czacie Google - to jest możliwość zadawania pytań dotyczących treści, czy otrzymywania podsumowań udostępnionych dokumentów. Zmieniono również interfejs użytkownika, pojawią się nowe skróty i ulepszone wyszukiwanie.

Reklama

Czytaj też

Cyberbezpieczeństwo Google - Mandiant

Google przedstawiło także usługę związaną z cyberbezpieczeństwem: Mandiant Hunt for Chronicle, która bazuje na doświadczeniu ekspertów giganta cyberbezpieczeństwa - firmy Mandiant ( Google kupiło spółkę w marcu 2022 roku, o czym pisaliśmy na łamach CyberDefence24.pl ). Usługa ma wspierać innych klientów Google'a w analizowaniu i przeszukiwaniu danych bezpieczeństwa przez Chronicle Security Operations. To między innymi opcja bezobsługowego skanowania luk w zabezpieczeniach czy zaawansowanego zabezpieczenia sieciowego Cloud Firewall Plus.

Czytaj też

Superkomputer od Google

Dodatkowo, jak zdradził Google, ich superkomputer A3 z procesorem graficznym NVIDIA H100 będzie ogólnie dostępny w przyszłym miesiącu. Ma umożliwiać wdrażanie "wymagających innowacji w zakresie sztucznej inteligencji i dużych modeli językowych (LLM)", a także osiągnięcie trzykrotnie wyższej wydajności treningowej - w porównaniu z poprzednią generacją A2.

Czytaj też

Google rozwija AI

Przypomnijmy, że koncern Google, czyli twórca czatbota Bard chce, aby sztuczna inteligencja mogła karmić się treściami bez ograniczeń, o czym pisaliśmy w tym materiale . Już w lipcu Big Tech dokonał aktualizacji polityki prywatności, zastrzegając sobie prawo do scrapingu danych publicznych online - by na tej bazie tworzyć swoje narzędzia AI. Rodzi to pytania o prawa autorskie i poszanowanie pracy twórców, na bazie której uczą się czatboty. Ta kwestia wciąż pozostaje jednak nierozwiązana.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama