Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Pentagon opublikował pierwszą strategię cyberbezpieczeństwa dla przemysłu obronnego

Pierwsza w historii cyberstrategia Pentagonu stała się faktem. Jakie cele określono w jej ramach?
Pierwsza w historii cyberstrategia Pentagonu stała się faktem. Jakie cele określono w jej ramach?
Autor. By David - https://www.flickr.com/photos/bootbearwdc/53368073114/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=141713783

Po raz pierwszy w historii, Pentagon przygotował strategię dla przemysłu obronnego w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jak wynika z opublikowanych informacji, jej celem ma być lepsza ochrona tego sektora przed wrogimi atakami.

Według doniesień portalu The Record, dokument opublikowany przez Pentagon obejmuje okres od 2024 do 2027 roku. Spośród czterech podstawowych celów wyznaczonych do osiągnięcia, jeden obejmuje poprawę praktyk stosowanych w przemyśle.

Czytaj też

Reklama

Uwierzyć w moc hakerów

Zdecydowanie można jednak określić długoterminowy cel, jaki postawił sobie Pentagon: obronę przed hakerami. Trudno się dziwić – od początku XXI wieku już kilkukrotnie dochodziło do ataków na przedsiębiorstwa przemysłu obronnego; jeden z nich skończył się wykradzeniem planów myśliwca F-35.

Ze słów Davida McKeowna, przedstawiciela medialnego Pentagonu ds. cyberbezpieczeństwa, wynika, że włamania w dalszym ciągu mają miejsce. „Dzisiaj każdy powinien wierzyć w moc, jaką posiadają hakerzy” – stwierdził.

Czytaj też

Reklama

Zabezpieczyć łańcuchy dostaw

Przedstawiciel Pentagonu nie powiedział jednak, czy liczba włamań uległa zmianie na plus bądź minus, co ma być spowodowane zmiennością warunków. „Hakerzy mogą zaatakować wiele przedsiębiorstw, ponieważ monitorują je pod kątem podatności i możliwości dokonania włamania” – dodał McKeown.

Dokument ma również służyć jako tzw. mapa drogowa dla wzmocnienia odporności łańcucha dostaw oraz jego cyberbezpieczeństwa. Jest to o tyle ważne, że na łańcuch składają się tysiące podmiotów,pozostających w bezpośrednim kontakcie z Pentagonem.

/PM

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: .

Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama