Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo w Polsce. Są nowe dane resortu

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało nowe dane dotyczące cyberbezpieczeństwa w Polsce. Jak wyglądała sytuacja we wtorek?
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało nowe dane dotyczące cyberbezpieczeństwa w Polsce. Jak wyglądała sytuacja we wtorek?
Autor. rivage/Unsplash

Resort cyfryzacji opublikował kolejny komunikat o zagrożeniach w cyberprzestrzeni za wtorek 11 czerwca. W stosunku do poniedziałku, ponownie spadła liczba zgłoszeń. W pozostałych statystykach odnotowano jednak wzrosty.

Komunikat dotyczący sytuacji w poniedziałek wskazywał, że CSIRT NASK obsłużył tego dnia 1465 zgłoszeń zagrożeń, z których wyłoniono 193 nowe incydenty cyberbezpieczeństwa. 13 z nich miało miejsce w podmiotach publicznych. Z kolei CERT Polska uzupełnił listę ostrzeżeń o 158 nowych domen.

Czytaj też

Reklama

Więcej pozycji na liście ostrzeżeń

Publikowane od początku poprzedniego tygodnia komunikaty są głównie efektem zdarzeń, które miały miejsce pod koniec maja, a które opisywaliśmy na łamach CyberDefence24. W środę Ministerstwo Cyfryzacji przekazało kolejne informacje o sytuacji w cyberprzestrzeni.

Według informacji, we wtorek 11 czerwca na liście ostrzeżeń prowadzonej przez CERT Polska pojawiło się 306 nowych domen służących do wyłudzeń. W porównaniu z poniedziałkiem oznacza to wzrost o blisko 150 pozycji.

Czytaj też

Reklama

Spadek zgłoszeń, wzrost incydentów

Z kolei CSIRT NASK spośród 1276 zgłoszonych zagrożeń zidentyfikował 375 nowych incydentów, spośród których 10 miało miejsce w podmiotach publicznych. Liczba zgłoszeń w porównaniu z poniedziałkiem spadła o blisko 200, zaś incydentów w podmiotach publicznych – o 3. Sama liczba zidentyfikowanych incydentów cyberbezpieczeństwa wzrosła o ok. 180 przypadków.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama