Reklama

Biznes i Finanse

Tysiące kolejnych pracowników Mety do zwolnienia? Zuckerberg ma problem

Autor. SkyNews

Tysiące kolejnych pracowników koncernu Meta mogą otrzymać wypowiedzenie – twierdzi dziennik „Washington Post”, który dowiedział się, że Mark Zuckerberg chce dalej wypłaszczać strukturę firmy i ma obecnie poważny kryzys.

Reklama

O tym, że Meta zwolniła w listopadzie 11 tys. pracowników, pisaliśmy na łamach serwisu CyberDefence24.pl, informując o szerszym zjawisku masowych zwolnień w sektorze nowych technologii.

Reklama

Obok firmy Zuckerberga, wypowiedzenia wręczano również grupowo w Amazonie, Microsofcie i Twitterze, który zapoczątkował falę po przejęciu przez Elona Muska.

Dziennik „Washington Post" donosi jednak, że w przypadku Mety to nie koniec zwolnień – najpewniej kolejne etaty zostaną w tej firmie zredukowane, a zmniejszanie załogi może dotknąć według gazety nawet tysiące osób.

Reklama

Wypłaszczanie struktury

Powodem takiego stanu rzeczy ma być chęć wypłaszczenia struktury firmy przez jej prezesa, który uważa, że w Mecie jest zbyt wielu menedżerów.

Będą oni zatem zmuszeni do przejścia na niższe rangą stanowiska, bardzo często nie związane z zarządzaniem innymi pracownikami.

Zredukowane zostaną również projekty, w które Meta obecnie nie zamierza inwestować. Zmiany dotkną wiele oddziałów koncernu na całym świecie – dodaje dziennik.

Zuckerberg ma kryzys?

Wcześniej w tym miesiącu pisaliśmy już o tym, że Mark Zuckerberg chce uczynić rok 2023 rokiem wydajności.

Oznacza to nie tylko redukcje miejsc pracy w Mecie, ale także zajęcie się priorytetowymi z punktu widzenia generowania przychodów projektami.

Inwestorzy nie są zadowoleni z sytuacji w firmie, co ma związek przede wszystkim z wyraźnym niepowodzeniem projektów związanych z metawersum, szumnie ogłaszanych w 2021 roku, kiedy to koncern zmienił nawet nazwę z Facebooka na Meta (jednocześnie odcinając się od nękających starą markę skandali związanych z nadużyciami wobec prywatności użytkowników i strat wizerunkowych wywołanych przez szokujące doniesienia Frances Haugen, sygnalistki Facebooka).

Dowodem na trudną sytuację Mety może też być próba wprowadzenia płatnej wersji usług Facebook i Instagram , która ma pomóc Mecie generować przychody, malejące z powodu rosnącej niechęci użytkowników do wyrażania zgody na śledzenie dla potrzeb reklamy, a także konkurencji ze strony TikToka.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama