Armia i Służby
Wykorzystywali seksualnie swoje dzieci. Gwałcili i udostępniali to w sieci
Śledztwo Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) pozwoliło na ustalenie sprawców utrwalania i rozpowszechniania w sieci materiałów ukazujących seksualne wykorzystywanie małoletnich. Sprawcy to 22-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna, który m.in. gwałcił swoje dzieci.
Funkcjonariusze rzeszowskiego wydziału CBZC prowadzili śledztwo w sprawie „utrwalania i rozpowszechniania w sieci internet materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie osób małoletnich”. W jego trakcie ustalono, że osoby biorące udział w procederze związane były z forami w darknecie.
Postępowanie przygotowawcze rozpoczęło się na podstawie ustaleń australijskiej i kanadyjskiej policji oraz Interpolu.
Czytaj też
Gwałcił swoje dzieci
„Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie sprawców, w tym pozostających ze sobą w relacji osobistej 28-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę” – wskazuje w komunikacie do sprawy CBZC.
Przedstawiono im zarzuty wykorzystania swoich dzieci do tworzenia treści o charakterze pornograficznych, a następnie ich udostępnianie osobom trzecim.
„Obojgu oskarżonym zarzucono zbrodnię wspólnego zgwałcenia małoletniego, a mężczyźnie także zbrodnie zgwałcenia trójki małoletnich, w tym również swoich dzieci” – informuje policja.
Czytaj też
Tysiące zdjęć i filmów
CBZC dodaje, że mężczyzna otrzymywał również dostęp do zakazanych materiałów z udziałem małoletnich i zwierząt od innych użytkowników sieci.
„Było to ponad 4 tysiące zdjęć oraz filmów, które mężczyzna ten pobierał i przechowywał, a następnie rozpowszechniał za pośrednictwem sieci Internet” – czytamy w komunikacie.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przypomina, że za zgwałcenie dziecka grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Z kolei za produkowanie treści pokazujących seksualne wykorzystywanie małoletnich w celu ich rozpowszechnienia można trafić do więzienia na 12 lat.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].