Reklama

Armia i Służby

Rosja wzmacnia FSB na Krymie. Ma jasny cel

wojna ukraina rosja inwazja wojsko
Wojna na Ukrainie: ukraińskie wojsko na froncie. / Zdjęcie poglądowe
Autor. Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)/X

Rosja wysyła dodatkowe jednostki FSB na Półwysep Krymski. Kreml za pomocą służb specjalnych chce wyłapywać konkretne osoby.

Ukraińskie Centrum Narodowego Oporu podaje, że Rosja wysyła na Półwysep Krymski dodatkowe jednostki FSB. Celem tej znanej służby specjalnej ma być wyłapywanie osób, które przekazują informacje Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Czytaj też

Rosja zaostrza inwigilację

W związku z tym, jak wskazują nasi wschodni sąsiedzi, okupanci wzmocnili m.in. podsłuchy telefoniczne i kontrole urządzeń mobilnych. Powiedzmy wprost: inwigilacja przez specsłużby Putina zaostrza się (więcej o putinowskim systemie inwigilacji znajdziecie w naszym #CyberMagazynie: Rosja. Putinowski system inwigilacji).

Reklama

Ukraińskie wojsko ma wsparcie

Po co to wszystko? Kreml chce w ten sposób ograniczyć wycieki danych do wroga, za którego uznaje Ukrainę. Sprzymierzeńcy Kijowa, zaangażowani i pomagający wojsku, to dla Rosji problem, zwłaszcza w warunkach wojennych. 

Czytaj też

Rosyjskie wojsko na Krymie

Jako przykład można podać ryzyko ujawnienia lokalizacji ważnych obiektów lub obecnego miejsca przebywania sił zbrojnych oraz ich ruchów na Półwyspie Krymskim. Dzięki informacjom przekazywanym przez lokalną ludność, ukraińskie wojsko może posiadać wiedzę na temat m.in. rosyjskiego uzbrojenia.

Reklama

Inwazja Rosji. Ukraina też ma problem

Należy jednak pamiętać, że to działa w dwie strony. Na naszych łamach oraz InfoSecurity24 możecie znaleźć przykładykolaborantów, którzy wspierali Rosję i przekazywali jej wrażliwe informacje o m.in. położeniu ukraińskich wojsk czy obiektów infrastruktury krytycznej. A tego typu dane pozwalają na np. przeprowadzenie precyzyjnego uderzenia

Wiadomości z Ukrainy znajdziecie w specjalnej zakładce: Wojna na Ukrainie.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama