Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Parada zwycięstwa w Moskwie. Puszczono ją Ukraińcom

rosja putin parada zwycięstwa w Moskwie
Władimir Putin, prezydent Rosji / Parada zwycięstwa w Moskwie
Autor. MFA Russia 🇷🇺 (@mfa_russia)/X

Rosjanie przejęli sygnał ukraińskiej telewizji i nadawali obraz z parady zwycięstwa w Moskwie. Nie pierwszy raz.

Za pomocą Telegrama platforma medialna Detector.media poinformowała, że Rosjanie tymczasowo przejęli sygnał stacji telewizyjnych na Ukrainie. To pozwoliło im na udostępnienie obrazu z parady zwycięstwa, która miała miejsce dzisiaj (tj. 9 maja br.) w Moskwie. Sprawa dotyczy kanałów należących do grupy StarLightMedia oraz Inter.

Reklama

Czytaj też

Ukraińskie władze potwierdzają

Dla potwierdzenia incydentu Detector.media zamieściło film z emisji obchodów w stolicy Rosji i powołało się na ustalenia ukraińskiej rady ds. radiofonii i telewizji. 

Jak podano, eksperci podjęli działania, aby przywrócić sytuację do stanu normalności i uciąć propagandowy przekaz płynący ze Wschodu. Dostawcy zmienili sposób dostarczania sygnału.

Czytaj też

Reklama

Takie przypadki już były

To nie pierwszy taki przykład od początku inwazji. W marcu 2022 r. opisywaliśmy incydent na kanale Ukraina24. Wówczas puszczono na nim fałszywe wezwanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do złożenia broni i poddania się.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama