Reklama

Polityka i prawo

Rosja nasili działania wobec Ukraińców na wschodzie

wojna na ukrainie inwazja Rosji wojsko
Wojna na Ukrainie: działania ukraińskich wojsk na froncie.
Autor. Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa)/X

Rosja nasili działania wobec Ukraińców mieszkających na wschodzie kraju. Do intensyfikacji ma dojść „w najbliższej przyszłości”. Kreml już podejmuje stosowne kroki.

Ukraińskie Centrum Narodowego Oporu wskazuje, że Rosjanie rozbudowują sieć kanałów propagandowych na terenach okupowanych. Za ich pomocą Kreml tworzy równoległą rzeczywistość, co jest jednym z elementów wojny przeciwko naszemu wschodniemu sąsiadowi.

Czytaj też

Wojna na Ukrainie. „Rosyjski pokój”

Centrum mówi wprost: tego typu ośrodki są niezbędne Moskwie do promowania „rosyjskiego pokoju”. Propagowane za ich pomocą narracje, które mają budować pozytywny obraz okupantów i nagłaśniać ich „sukcesy”. Przykład? Tu wskazano na rzekomą radość mieszkańców Mariupola z tego, że Rosjanie zbudowali im nowe mieszkania.

Reklama

Ukraina: Rosja nasili działania na wschodzie

Według ukraińskiego Centrum Narodowego Oporu, „w najbliższej przyszłości” w obwodzie ługańskim mają nasilić się działania propagandowe okupantów. Obejmuje to m.in. emisję nowych programów. 

Równocześnie wróg stara się ograniczać mieszkańcom okupowanych regionów dostęp do ukraińskich źródeł informacji, w tym rozgłośni radiowych, kanałów telewizyjnych czy prasy. Po co Kreml to robi?

Reklama

Wojna. Osłabić Ukrainę

Cele Rosji w zakresie wojny informacyjnej są jasne. Wystarczy wspomnieć o np. chęci złamania oporu Ukraińców, osłabienia ich morale, a przy tym kreowaniu kraju Putina na „wybawiciela”, któremu „naprawdę zależy” na „odmienieniu” losów „uciśnionego” lokalnego społeczeństwa.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama