Reklama

Armia i Służby

Nielegalne streamy. Rozbito jedną z największych siatek w Europie

telewizor pilot
Organy ścigania wzięły się za nielegalny streaming.
Autor. PhotoMIXCompany/pxhere.com/CC0

Rozbito jedną z największych europejskich siatek przestępczych zajmujących się nielegalnym streamingiem m.in. kanałów sportowych, filmów i seriali. Międzynarodowa operacja organów ścigania pozwoliła zidentyfikować sprawców.   

Organy ścigania wielu europejskich państw połączyły siły na rzecz walki z nielegalnymi streamami. Mowa o rozpowszechnianiu materiałów chronionych m.in. prawem autorskim, takich jak popularne filmy czy seriale. 

W wyniku podjętych czynności wspieranych przez Europol i Eurojust udało się zlikwidować jedną z największych siatek przestępczych, działających w UE i poza jej granicami. 

    Reklama

    Miliony użytkowników streamów

    oficjalnym komunikacie do sprawy czytamy, że wspomniana siatka składała się ze 102 podejrzanych osób, z czego 11 zostało już aresztowanych. Sprawcy, poza serialami i filmami, transmitowali programy z ponad 2,5 tys. kanałów telewizyjnych, w tym o tematyce sportowej. Z ich usług korzystało ponad 22 mln użytkowników na całym świecie

    Poza tzw. piractwem, członkowie siatki są podejrzani o inne przestępstwa, jak pranie pieniędzy i cyberprzestępczość.

      Reklama

      Policyjny nalot

      Europol podzielił się szczegółami dotyczącymi przeprowadzonych czynności. Wiadomo, że dokonano ponad 112 przeszukań, zajęto minimum 29 serwery, zablokowano 100 witryn internetowych, zabezpieczono 270 urządzeń oraz broń i narkotyki. Ponadto, śledczy zarekwirowali kryptowaluty o wartości ok. 1,6 mln euro. 

      W międzynarodowej operacji udział wzięli funkcjonariusze z Bułgarii, Chorwacji, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Rumunii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

        Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

        Reklama
        Reklama

        Jak odkryto blokady w pociągach Newagu?

        YouTube cover video

        Komentarze

          Reklama