Reklama

Armia i Służby

Cyberwojska będą ściśle współpracowały z Google

Spotkanie cyberwojska w MON z Google
Spotkanie w MON z szefem resortu Mariuszem Błaszczakiem, Google i gen. bryg. Karolem Molendą
Autor. MON/ Twitter.com

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy codziennie narażeni, szczególnie ze strony Rosji - zapowiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z wiceprezesem koncernu Karanem Bhatią.

Reklama

W rozmowie z wiceprezesem firmy Google uczestniczył też gen. bryg. Karol Molenda dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Reklama
Reklama

"Za mną dobre i konstruktywne spotkanie z wiceprezesem Google Karanem Bhatią. Cyberwojska będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, szczególnie ze strony Rosji" - napisał Błaszczak na Twitterze.

Czytaj też

Czym zajmują się cyberwojska?

Powstanie nowego komponentu Polskich Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni szef MON ogłosił w lutym b.r. Na stanowisko dowódcy wyznaczony został gen. Molenda - dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

"Naszym głównym zadaniem było skonsolidowanie kompetencji w resorcie obrony narodowej wszystkich zespołów, zajmujących się cyberbezpieczeństwem pod jednym dachem" - mówił w rozmowie z CyberDefence24.pl o powołaniu Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda, który został powołany na Dowódcę Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Cyberprzestrzeń została uznana przez NATO za nową domenę operacyjną w 2016 roku podczas szczytu w Warszawie. W lutym 2019 r. resort obrony narodowej, w ramach programu CYBER.MIL.PL, przedstawił koncepcję budowy wojsk obrony cyberprzestrzeni oraz pakiet działań związanych z rozwojem zdolności resortu obrony narodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czytaj też

/PAP/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama