Armia i Służby
Cyberwojska będą ściśle współpracowały z Google
Wojska Obrony Cyberprzestrzeni będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy codziennie narażeni, szczególnie ze strony Rosji - zapowiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z wiceprezesem koncernu Karanem Bhatią.
W rozmowie z wiceprezesem firmy Google uczestniczył też gen. bryg. Karol Molenda dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.
Możliwość rozwoju współpracy w obszarze #cyber to główny temat rozmowy ministra @mblaszczak oraz gen. bryg. @MolendaKarol, dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni z K. #Bhatia, wiceprezesem Google oraz przedstawicielami firmy. pic.twitter.com/9WcxzQI59T
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) June 22, 2022
"Za mną dobre i konstruktywne spotkanie z wiceprezesem Google Karanem Bhatią. Cyberwojska będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, szczególnie ze strony Rosji" - napisał Błaszczak na Twitterze.
Za mną dobre i konstruktywne spotkanie z wiceprezesem Google Karanem Bhatia. @CyberWojska będą ściśle współpracowały z Google przy zwalczaniu zagrożeń w cyberprzestrzeni, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, szczególnie ze strony Rosji. pic.twitter.com/3MANQLsoMn
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) June 22, 2022
Czytaj też
Czym zajmują się cyberwojska?
Powstanie nowego komponentu Polskich Sił Zbrojnych - Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni szef MON ogłosił w lutym b.r. Na stanowisko dowódcy wyznaczony został gen. Molenda - dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.
"Naszym głównym zadaniem było skonsolidowanie kompetencji w resorcie obrony narodowej wszystkich zespołów, zajmujących się cyberbezpieczeństwem pod jednym dachem" - mówił w rozmowie z CyberDefence24.pl o powołaniu Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda, który został powołany na Dowódcę Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.
Cyberprzestrzeń została uznana przez NATO za nową domenę operacyjną w 2016 roku podczas szczytu w Warszawie. W lutym 2019 r. resort obrony narodowej, w ramach programu CYBER.MIL.PL, przedstawił koncepcję budowy wojsk obrony cyberprzestrzeni oraz pakiet działań związanych z rozwojem zdolności resortu obrony narodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Czytaj też
/PAP/NB
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].