Reklama

Armia i Służby

Cyberwojsko się szkoli. Trwają coroczne ćwiczenia

Fot. Cyber.mil.pl/Domena publiczna

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni bierze udział w corocznych ćwiczeniach CWIX 2022. Realizowane są od 6 do 24 czerwca br., w formie warsztatów interoperacyjności.

Reklama

W ćwiczeniach, które odbywają się w tym roku, z DKWOC biorą udział deweloperzy, odpowiedzialni za rozwój systemów informatycznych PGO, MGPO oraz PROMIEŃ. Szkolenie cyberwojska odbywa się także w obszarze cyberbezpieczeństwa (Cyber Focus Arena), w ramach których realizowane są działania ofensywne Red Team – testowane są rozwiązania teleinformatyczne partnerów zagranicznych na podstawie określonych scenariuszy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Na czym polegają ćwiczenia?

Przedstawiciele Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni pełnią funkcję lidera narodowego (wchodzącego w skład kierownictwa ćwiczenia); inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo narodowych rozwiązań teleinformatycznych, uruchomionych w niejawnym środowisku testowym; inżyniera ds. sieci teleinformatycznych oraz lidera narodowych rozwiązań kryptograficznych – podało Dowództwo Komponentu.

W ramach ćwiczeń utworzono także zespół monitorowania i reagowania na incydenty komputerowe w sieciach testowych (Coalition Information Assurance Team), który pełni kluczową rolę w zakresie bezpieczeństwa środowiska testowego i rozwijanych w nim rozwiązań teleinformatycznych. Działania są wspierane przez personel RCI Bydgoszcz.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama