Reklama

Armia i Służby

Agresja Rosji. Ukraiński wywiad prosi o pomoc

ukraina wojna inwazja Rosji czołg
Wojna na Ukrainie
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/X

Agresja Rosji na Ukrainę ma różne oblicza. To nie tylko rakiety, drony, czołgi i żołnierze. Ważnym elementem inwazji są próby złamania społeczeństwa. Pojawił się apel ze strony wywiadu. 

Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) wskazuje, że sytuacja na froncie pogarsza się. Towarzyszą temu działania destabilizujące prowadzone przez Rosję, które mają się nasilać

Czytaj też

Osłabić Ukrainę

Nasi wschodni sąsiedzi podkreślają, że wrogom zależy na rozbiciu społeczeństwa oraz osłabieniu morale. Kreml zdaje sobie sprawę, że to szansa na pokonanie Ukraińców, pozostających w jedności. A to podstawa ich wytrwałości.

Reklama

Inwazja. Rosja chce podzielić Ukraińców

Według HUR, aby wpływać na społeczeństwo, Rosja może wykorzystać różnego rodzaju metody z zakresu operacji informacyjno-psychologicznych. Wymieniono tu m.in. prowokacje, propagandowe wydarzenia czy dezinformację.

W przypadku kampanii wpływu można spodziewać się rozpowszechniania narracji dzielących społeczeństwo, w tym tych dotyczących ukraińskiej sceny politycznej. Kreml doskonale wie, co robi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu tego typu operacji, a do tego dysponuje rozbudowanym aparatem wpływu

Reklama

Ukraiński wywiad prosi o pomoc

W związku z działaniami Rosji, HUR zwrócił się do obywateli i obywatelek z prośbą o pomoc i wyrozumiałość

„W tym trudnym czasie musimy zachować jedność i wzajemnie się wspierać. Wróg doskonale potrafi manipulować emocjami i faktami, mieszać prawdę z kłamstwami” – apeluje ukraiński wywiad wojskowy w oficjalnym komunikacie.

Jak dodaje, specjaliści ds. operacji informacyjnych „robią wszystko, co mogą, aby chronić społeczeństwo”, ale potrzebują także jego pomocy. Na każdym spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo, zwłaszcza w warunkach wojennych.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama