Reklama

Technologie

W trosce o półprzewodniki. Biden odwiedza Koreę i Samsunga

Fot. Marc Nozell/Flickr, CC BY 2.0

Prezydent USA Joe Biden wybrał się w podroż do Azji, gdzie w pierwszej kolejności odwiedził Koreę Południową, a w niej fabrykę półprzewodników Samsung Electronics. Misją jego wizyty jest zapewnienie bezpieczeństwa gospodarczego USA w kontrze do Chin.

Reklama

Wizyta Bidena w Seulu rozpoczęła się od odwiedzenia fabryki Samsunga, największego zakładu produkcji półprzewodników na świecie. Przywitał go tam południowokoreański prezydent Yoon Suk-yeol – podaje Reuters.

Reklama

Prezydent USA ocenił, że „przyszłość zostanie napisana w regionie Indo-Pacyfiku” i „nadszedł czas, aby Stany Zjednoczone i podobnie myślący partnerzy zainwestowali w siebie nawzajem”.

Politycy zwiedzili fabrykę, która – jak mieli stwierdzić – „reprezentuje bliskie więzi istniejące między naszymi dwoma krajami” i dodać, że „chipy są dzisiaj kluczowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo narodowe”.

Reklama

Czytaj też

Przypomnijmy, że półprzewodniki są niezbędne do rozwoju np. telefonii komórkowej i 5G, ale również przemysłu motoryzacyjnego. Pandemia, a teraz wojna w Ukrainie sprawiają, że zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw zwiększają obawy USA i reszty świata o dalsze problemy, co także wzmaga konkurencję z Chinami.

Prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol z kolei ocenił, że wizyta Bidena w fabryce Samsunga pokazała, że „trwający od dziesięcioleci sojusz między USA a Koreą Południową rozwija się i staje się bardziej wszechstronny, dzięki współpracy w zakresie mikrochipów”. Zaapelował także o wezwanie firm z obu krajów, by ze sobą współpracowały.

Przeciwdziałanie obecności Chin w regionie ma być kluczowym tematem podróży Bidena, ale Korea Południowa prawdopodobnie będzie ostrożnie wypowiadać się w tym temacie, biorąc pod uwagę, że Pekin jest głównym partnerem handlowym Seulu – ocenia Reuters.

Czytaj też

Biała Księga Samsunga

W tzw. Białej Księdze dotyczącej zakresu 6G i wyników badań nad tą technologią – o czym pisaliśmy na naszych łamach - Samsung wskazywał, że branża pracuje nad siecią szóstej generacji, by mogła zostać wdrożona ok. 2030 roku.

„Wczesna komercjalizacja 6G może mieć miejsce ok. 2030 roku” – oceniał Samsung, wskazując, że już teraz należy m.in. zająć się kwestią częstotliwości dla tej technologii. Zdaniem koncernu, każdy regulator powinien przygotować polityki dotyczące widma 6G.

Czytaj też

/NB

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama