Reklama

Technologie

Rusza podcast "Pułapki sieci". Pierwszym gościem dr Tomasz Rożek o sztucznej inteligencji

Autor. CyberDefence24

„Każda technologia może być źle wykorzystana. (…) Nie boję się technologii, boję się ludzi, którzy wykorzystają tę technologię w sposób niegodny” - mówi dr Tomasz Rożek z Nauka. „To Lubię” w pierwszym odcinku podcastu „Pułapki Sieci”.

Reklama

Oficjalnie od poniedziałku 17 kwietnia br. ruszył nowy kanał redakcji CyberDefence24.pl na platformie YouTube. Pojawią się na nim materiały poświęcone cyberbezpieczeństwu, technologii, sztucznej inteligencji.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jedną z nowych produkcji będzie podcast redaktora Michała Górskiego "Pułapki sieci". W pierwszym odcinku pojawi się dr Tomasz Rożek, który opowiada o sztucznej inteligencji, ChacieGPT, Bardzie Googl'a i rewolucji, jaka nas czeka w najbliższych latach. Gość tłumaczy również, czym tak naprawdę jest... sztuczna inteligencja.

Czytaj też

Potencjał naukowy Polski

W wywiadzie poruszono też temat polskiego potencjału naukowego. Czy nasze państwo umiejętnie wykorzystuje największe informatyczne talenty? Jakim zmianom musi ulec system edukacji w Polsce?

"Rzeczą kluczową, rzeczą strategiczną na poziomie systemu państwowego jest to, żeby młodego człowieka (a za chwilę starszego) uświadomić w tych narzędziach, które mogą być wykorzystane w sposób nierozumny"
Dr Tomasz Rożek

"Jeśli nie zdamy sobie sprawy z tego, że ChatGPT jest jak studnia, jeśli nie będziemy świadomi, że czerpiąc wodę z tej studni i pijąc z niej bezrozumnie, możemy się zatruć, to przyszłość może jawić się w szarych kolorach" - dodał rozmówca Michała Górskiego.

YouTube cover video

Podcast "Pułapki Sieci" będzie emitowany co dwa tygodnie w czwartek o godzinie 20.00 - wymiennie z naszą inną produkcją: "Prosto o cyber". Po więcej interesujących materiałów zapraszamy na nowy kanał YouTube redakcji CyberDefence24 .

Na premierę nowego odcinka możecie zapisywać się TUTAJ .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama