Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Polacy wygrali zawody organizowane przez wojsko USA

hack-a-sat
Autor. p4 (@p4_team)/Twitter

Polscy specjaliści wygrali prestiżowe zawody „Hack-A-Sat”, organizowane przez amerykańską armię. Zmagania koncentrują się na cyberbezpieczeństwie w branży kosmicznej. 

Reklama

Polski zespół „Poland Can Into Space” składał się ze specjalistów drużyn „p4” i „Dragon Sector”. Połączenie sił przyniosło zamierzony efekt. Reprezentanci naszego kraju odnieśli zwycięstwo i zgarnęli nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów. 

Reklama
Reklama

Drugie miejsce w rywalizacji zajął zespół „SpaceBitsRUs”, z kolei na najniższym stopniu podium stanęła drużyna „Solar Wine”. 

Czytaj też

Była to trzecia edycja „Hack-A-Sat”, czyli wydarzenia, którego celem jest zainspirowanie i zaktywizowanie „największych talentów cyberbezpieczeństwa na świecie” do rozwijania swoich umiejętności, aby wykorzystać je do wykrywania i likwidowania luk w zabezpieczeniach oraz budowania lepszej jakości systemów kosmicznych. 

Organizatorami zawodów są Siły Powietrzne oraz Siły Kosmiczne USA. Z założenia rywalizacja jest otwarta dla wszystkich badaczy cyberbezpieczeństwa. 

„Nasze życie staje się w coraz większym stopniu zależne od technologii działających w odległym kosmosie, a jego komercjalizacja nabiera tempa. W związku z tym musimy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć nasz wszechświat” – czytamy na stronie wydarzenia.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze