Reklama

Strona główna

Oficer rosyjskiej FSB podejrzany o zdradę stanu

Fot. RIAN archive 835340/ CC BY-SA 3.0
Fot. RIAN archive 835340/ CC BY-SA 3.0

Rosyjskie służby prowadzą śledztwo w związku z podejrzeniami o zdradę stanu. Jak informuje „Nowaja Gazieta”, w wyniku śledztwa zatrzymano drugiego już oficera Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego (CIB) Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji.

Według rosyjskiej gazety, jej źródła gazety potwierdziły nazwisko pierwszego zatrzymanego oficera FSB, o którym informowano w mediach już wcześniej. Zatrzymany oficer, to Siergiej Michajłow, który był odpowiedzialny za branżę internetową jako wiceszef CIB.

Jak pisze "Nowaja Gazieta", Siergieja Michajłowa zatrzymała FSB w trakcie służbowego posiedzenia. Miało się to odbyć w stylu "teatralno-pokazowym", a zatrzymanemu oficerowi nałożono na głowę worek, który nie przepuszcza światła.

Czytaj też: Menedżer Kaspersky Lab i oficer FSB aresztowani w Rosji

Oprócz Michajłowa i innego pracownika Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego, zatrzymano jeszcze dwie osoby, w tym menadżera firmy Kaspersky Lab. Według rosyjskich mediów menadżer Kaspersky Lab kierował oddziałem ds. badania cyberprzestępstw, współpracującym z FSB i MSW Rosji w analizowaniu przestępstw informatycznych i ekspertyzach.

Firma Kaspersky Lab. poinformowała, że postępowanie karne, w ramach którego zatrzymany został jej pracownik, dotyczy okresu sprzed 2012 roku, gdy zatrzymany pracownik nie był tam jeszcze zatrudniony.

PM/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama