Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Samsung Knox Suite. Kompleksowe bezpieczeństwo mobilne dla firm

Jakie rozwiązania bezpieczeństwa dla firm oferuje Samsung?
Jakie rozwiązania bezpieczeństwa dla firm oferuje Samsung?
Autor. Samsung/ materiały prasowe

Wyzwaniem jest nie tylko zapewnienie cyberbezpieczeństwa każdego z nas jako osoby prywatnej, ale przede wszystkim firm, które muszą pamiętać także o ochronie systemów i pracowników. Dotyczy to również bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Taką gwarancję daje pakiet Knox Suite, który można wypróbować za darmo przez 90 dni.

Reklama

W zarządzaniu firmą potrzebna jest pewność, że narzędzia, z których korzysta się na co dzień, są nie tylko wydajne, ale także bezpieczne. W przypadku urządzeń Samsung, możliwe jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności, a interfejs sieciowy kontroluje sposób działania sprzętu używanego przez użytkownika.

Reklama

Pakiet Knox

Reklama

Na wyzwanie odpowiedniego zarządzania w oparciu o bezpieczeństwo odpowiada pakiet rozwiązań Samsung Knox.

Platforma Knox dla przedsiębiorstw (KPE) opiera się na systemie Android Enterprise, zapewniając dostęp do kontrolowanych urządzeń. Z pakietu rozwiązań opartych na chmurze: Knox Mobile Enrollment (KME), Knox Manage, Knox Enterprise Firmware-Over-the-Air (E-FOTA), Knox Asset Intelligence - każda firma może wybrać coś dla siebie, aby efektywnie wdrażać, zarządzać, analizować urządzenia.

Do tej pory przedsiębiorstwa mogły korzystać z tych propozycji indywidualnie, a obecnie - wraz z wprowadzeniem pakietu Knox Suite - zapewniono kompleksowe zarządzanie mobilnym sprzętem w biznesie poprzez np. rejestrowanie urządzeń, zarządzanie zasadami i kontrolowanie aktualizacji oprogramowania.

Czytaj też

Kompleksowe podejście do rozwiązywania problemów

Samsung opiera się również na produktach wchodzących w skład pakietu Knox Suite. Obejmuje to KME - usprawnia on masową rejestrację urządzeń w rozwiązaniu do zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa (EMM).

W marcu 2021 r. firma Samsung wprowadziła KME Direct, by umożliwić masową rejestrację klientów, którzy korzystają z sieci lokalnej lub środowisk o ograniczonej przepustowości. Umożliwia to administratorom IT tworzenie profilu rejestracji i wysyłanie kodu QR do każdego użytkownika urządzenia. Będzie mógł samodzielnie rozpakować i skonfigurować swoje urządzenie. Oznacza to automatyczną instalację wymaganego oprogramowania, ustawień zabezpieczeń i konfiguracji udostępnianych przez przedsiębiorstwo.

Wraz z ciągłym wprowadzaniem innowacji w obszarze mobilności i zarządzania przedsiębiorstwem, wyniki są dodawane do pakietu Knox Suite. Przykładem jest Knox Asset Intelligence - usługa, która zapewnia działom IT niezbędny wgląd w stan urządzeń mobilnych - wgląd, którego tradycyjnie nie mieli.

Z kolei Knox Asset Intelligence umożliwia raportowanie w czasie rzeczywistym i dogłębny wgląd - od stanu urządzenia i żywotności baterii - po stabilność aplikacji, łączność i śledzenie lokalizacji. Może to pomóc firmom w podejmowaniu decyzji, które dotyczą poprawy ich produktywności. Podobnie jak reszta pakietu Knox Suite, rozwiązanie Knox Asset Intelligence jest regularnie aktualizowane o nowe możliwości.

Czytaj też

Zwiększenie wartości Samsung Knox

Samsung jako pierwszy wprowadził na rynek technologię zabezpieczeń sprzętu, której specjaliści IT mogli zaufać w zakresie ochrony danych mobilnych. To z kolei wzmocniło zaufanie, jakie klienci pokładają w technologii mobilnej, aby właściwie chronić swoje dane.

KPE zapewnia podstawę niezbędną do utrzymania tego zaufania — jednocześnie umożliwiając integrację i poprawiając komfort użytkowania.

Samsung Knox oferuje architekturę bezpieczeństwa, zakotwiczoną w sprzęcie w miejscu produkcji - od początku do końca.

Knox Suite zapewni kompleksowe rozwiązanie - ułatwi to administratorom zarządzanie, pozwoli również organizacjom uniknąć konieczności rozróżniania cech jednego rozwiązania od drugiego - konsoliduje wszystko, czego potrzebuje nowoczesne przedsiębiorstwo oparte na urządzeniach mobilnych.
Tomasz Chomicki z Samsung Electronics Polska

Pakiet Knox Suite można wypróbować za darmo przez 90 dni, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla firmy.

Czytaj też

Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Reklama

Komentarze

    Reklama