Reklama

Technologie

Inteligentne domy. Samsung ogłasza zacieśnienie współpracy z Google

Współpraca Samsunga i Google pozwala na łatwiejsze zarządzanie inteligentnym domem
Współpraca Samsunga i Google pozwala na łatwiejsze zarządzanie inteligentnym domem
Autor. dcbel/ Unsplash/ Domena publiczna

Współpraca dwóch gigantów technologicznych - Samsung i Google - zakłada wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji systemu Matter. Umożliwia on sterowanie systemami wielu administratorów inteligentnych domów. Dla nowych i dotychczasowych użytkowników oznacza to zwiększenie wygody oferowanych przez firmy rozwiązań.

Reklama

Spółka Samsung Electronics ogłosiła zacieśnienie współpracy z Google. Firmy mają dążyć do ulepszenia systemu inteligentnych domów - użytkownicy telefonów i tabletów Samsung Galaxy będą mogli w prosty sposób dodawać urządzenia kompatybilne z systemem Matter do swoich ekosystemów, opartych na platformach SmartThings oraz Google Home.

Reklama

Do tej pory korzystanie z poszczególnych urządzeń działających w wielu różnych ekosystemach mogło sprawiać pewne trudności. By je skonfigurować, trzeba było wykonać wiele działań w kilku aplikacjach, połączyć ze sobą konta, a i to nie gwarantowało sukcesu. Użytkownicy musieli też pamiętać za pomocą jakich aplikacji lub interfejsów mogą obsługiwać poszczególne urządzenia.

Co daje standard Matter?

Standard Matter daje możliwość skonfigurowania wielu administratorów i stanowi podstawę rozwiązania, które pozwala na bezpośrednie podłączenie poszczególnych urządzeń do różnych aplikacji. Tym samym, użytkownicy mają szerszy wybór, jeśli chodzi o stosowane przez nich rozwiązania.

Reklama

Użytkownicy mogą znajdować, podłączać oraz sterować urządzeniami, które obsługują protokół Matter za pomocą działających w systemie Android aplikacji SmartThings lub Google Home.

Czytaj też

Jak to działa?

Po uruchomieniu aplikacji SmartThings, użytkownicy zostaną poinformowani, że w sieci pracują urządzenia skonfigurowane za pomocą Google Home i będą mogli w prosty sposób dodać je do systemu SmartThings (działa to w dwie strony).

W ten sposób, domownicy będą mogli sterować wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu z jednego miejsca - czy to z poziomu aplikacji SmartThings, czy też Google Nest Hub. Nie będzie konieczne „ręczne” dodawanie każdego urządzenia. Nie trzeba będzie również pamiętać, do którego z ekosystemów zostało ono dodane w pierwszej kolejności.

Czytaj też

„Jako największy deweloper systemu Android, Samsung ceni sobie bliską współpracę z firmą Google. Zwiększenie poziomu elastyczności za pomocą nowej funkcjonalności pozwalającej na obsługę urządzeń przez wielu administratorów jest naturalnym rozwinięciem naszej współpracy. Dzięki takiemu podejściu możemy wspierać liczne grono zarówno aktualnych, jak i przyszłych użytkowników produktów oferowanych przez Samsunga i Google” - skomentował Jaeyeon Jung, wiceprezes i dyrektor ds. smartthings w dziale urządzeń mobilnych eXperience Samsung Electronics.

Jak dodał: „Twórcy platform SmartThings i Google szanują wybory dokonywane przez konsumentów i starają się zapewnić im wszelkie narzędzia niezbędne do sterowania poszczególnymi urządzeniami. Nasza współpraca potwierdza zaangażowanie obydwu firm, zwiększając jednocześnie poziom komfortu użytkowników oraz promując transparentność pomiędzy obydwoma ekosystemami”.

Natomiast Matthew McCullough, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale rozwoju systemu Android firmy Google, stwierdził: „Jesteśmy przekonani, że uruchomienie protokołu Matter spowoduje wśród konsumentów wzrost oczekiwań związanych z elastycznością systemów obsługujących inteligentne domy. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z firmą Samsung Electronics, a także z tego, że dajemy aktualnym i nowym użytkownikom inteligentnych domów wgląd w rozwiązania przyszłości, pozwalając im jednocześnie cieszyć się łatwością i komfortem eksploatowania nowych systemów”.

Oferowana przez Samsung i Google funkcja, która pozwala platformie Matter zarządzać urządzeniami działającymi w ramach różnych systemów pojawi się na rynku w najbliższych tygodniach.

Czytaj też

Samsung jest partnerem głównym portalu CyberDefence24.pl.

Reklama

Komentarze

    Reklama