Reklama

Armia i Służby

Telefony Samsunga z certyfikatem bezpieczeństwa ABW

Autor. CyberDefence24.pl

Samsung otrzymał certyfikat ochrony kryptograficznej obejmujący wybrane mechanizmy bezpieczeństwa Samsung Knox. Odbyło się to w ramach procesu prowadzonego przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Reklama

Według koncernu platforma Samsung Knox "spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie". Jak deklaruje procudent, "zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy".

Reklama

"Od teraz wybrane urządzenia mobilne Galaxy chronione przy pomocy Samsung Knox posiadają także certyfikat ochrony kryptograficznej wydany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - informuje Samsung w komunikacie do sprawy.

"Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa" - wskazuje producent.

Reklama

Czytaj też

Zadaniem wspomnianego partnerstwa jest np. podnoszenie bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług, a także poszerzanie świadomości użytkowników.

Obecność od 2019 r. firmy Samsung Electronics Polska w PWCyber jest częścią ciągłego dialogu z administracją publiczną oraz poczucia odpowiedzialności w obszarze jednego z największych wyzwań XXI wieku – cyberbezpieczeństwa.
Samsung Polska

Przypomniijmy, że Samsung Knox jest kompletną, wielowarstwową platformą bezpieczeństwa dla firm i indywidualnych użytkowników, korzystających ze smartfonów i tabletów marki.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama