Reklama

Strefa Samsung

Nowy smartfon od Samsunga. Z myślą o służbach i biznesie

Galaxy XCover6 Pro
Fot. Samsung

Samsung wprowadza na rynek nowoczesny smartfon, który został zaprojektowany z myślą nie tylko o pracy biurowej, ale również intensywnych działaniach w wymagającym terenie. Urządzenie może być wykorzystywane przez m.in. służby mundurowe ze względu na swoje funkcjonalności i gwarancję bezpieczeństwa ze strony producenta. Wielu mówi o przełomie.

Samsung podczas targów MPSO (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego) w Kielcach, które odbędą się w dniach 6-9 września br., po raz pierwszy w Polsce pokaże nowy smartfon  Galaxy XCover6 Pro. To urządzenie zaprojektowane z myślą o większej wydajności, mobilności, trwałości i kompleksowych zabezpieczeniach popularnego modelu firmy. 

Urządzenie można będzie obejrzeć na stoisku partnera strategicznego Samsung – firmy SILTEC E5 (tj. stoisko nr 5 w hali E).

Produkt technologicznego giganta sprawdzi się w przypadku m.in. służb mundurowych do pracy zarówno w biurze, jak i terenie. Jest także przydatnym rozwiązaniem dla biznesu, gdzie ekspansję technologii mobilnej widać gołym okiem. 

Przełomowy smartfon

Galaxy XCover6 Pro to urządzenie, które łączy w sobie niespotykaną trwałość z bezproblemową łącznością, aby dzięki temu pomóc różnorodnym podmiotom osiągnąć sukces w swojej branży. 

Smartfon ma zagwarantować wyjątkową moc, pozwalającą stawić czoła wyzwaniom zdigitalizowanego świata. Galaxy XCover6 Pro uznawany jest za przełomowy produkt w zakresie wzmocnionej wydajności. 

Współpraca jeszcze łatwiejsza i skuteczniejsza

Produkt Samsunga posiada ulepszony procesor 6 nm, który jest gwarancją superszybkiego działania. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować wydajniej, zaoszczędzić czas i wykonywać więcej zadań. 

Ponadto, smartfon to pierwsze urządzenie z serii XCover, które jest przystosowane do obsługi sieci 5G. Dzięki możliwości pracy w paśmie 6 GHz w Wi-Fi 6E, XCover6 Pro sprawia, że współpraca z użytkownikami (np. pracownikami) jest jeszcze łatwiejsza i skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Warto także podkreślić, że osoby korzystające z najnowszego produktu Samsunga, mogą przedłużyć żywotność jego baterii. Jest ona całkowicie wymienialna. To nic trudnego. A dodatkowo smartfon może być ładowany za pomocą ładowarki typu POGO.

Co więcej, producent oferuje rozszerzalną pamięć masową do urządzenia, dzięki opcjonalnej karcie microSD XCover6.

Modele pracy zdalnej lub hybrydowej stają się obecnie coraz powszechniejsze. W związku z tym Samsung wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i wyposażył nowego Galaxy XCover6 Pro w Samsung DeX

Funkcja ta pozwala użytkownikom podłączyć urządzenie do zewnętrznego ekranu, klawiatury oraz myszy. W ten sposób smartfon staje się prawdziwym komputerem o wielu wartościach praktycznych. 

Przykładowo, pracownicy mogą robić zdjęcia, notatki, nagrywać filmy podczas pracy poza biurem, a po powrocie do siedziby wykorzystać to samo urządzenie – po „przekształceniu” go w komputer – do ich obróbki lub innych czynności. 

Niezawodny w terenie

Producent deklaruje, że Galaxy XCover6 Pro został zaprojektowany w taki sposób, by znosić nawet ekstremalne warunki pracy. To sprawia, że jest skrojony nie tylko dla biznesu, ale również instytucji państwowych i służb (np. policji). 

Smartfon posiada konstrukcję z certyfikatem MIL-STD-810H, stopień ochrony IP68 oraz Corning®, Gorilla®, Glass Victus®+. Dzięki temu jest w stanie wytrzymać wymagające warunki pogodoweupadki z wysokości oraz inne „przygody”, jakie mogą pojawić się podczas pracy w terenie. 

Przydatna jest również opcja regulacji czułości dotyku. To szczególnie ważne dla osób korzystających z urządzenia na zewnątrz w np. rękawiczkach lub podczas deszczu (gdy dłoń jest wilgotna).

Z dbałością o środowisko

Projektując Galaxy XCover6, Samsung zadbał także o ekologię. Konstrukcja urządzenia powstała z tworzyw sztucznych, pochodzących z recyklingu. Sam fakt, że bateria jest wymienialna także sprzyja środowisku, ponieważ ze smartfona można korzystać przez długi czas. 

Przykuwa oko

To wszystko nie miało wpływu na estetykę urządzenia. Produkt technologicznego giganta jest eleganckistylowy, a przy tym smuklejszy i bardziej ergonomiczny niż inne współczesne telefony. 

Wystarczy wskazać, że grubość Galaxy XCover6 wynosi poniżej 10 mm, a smartfon posiada 6,6-calowywyświetlacz.

Galaxy_XCover6_Pro
Fot. Samsung

Bezpieczeństwo. Zawsze i wszędzie

Jeśli telefon jest przeznaczony do intensywnej pracy, to musi bazować na wysokiej jakości zabezpieczeniach. W przypadku nowego produktu Samsunga mówimy o rozwiązaniu Samsung Knox, który gwarantuje wielowarstwową ochronę urządzenia. 

Jak wskazuje producent, to swego rodzaju skarbiec z zabezpieczeniami sprzętowymi, całkowicie zintegrowany z oprogramowaniem tak, aby zapewnić użytkownikowi pełną ochronę w czasie rzeczywistym. 

Warto także zwrócić uwagę na jeszcze inne rozwiązanie. Mowa o Samsung One UI. Gwarantuje dodatkowy poziom ochrony, dając administratorom IT i osobom korzystającym ze smartfona łatwą kontrolę (zdalnie) nad urządzeniem. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Całość zabezpieczono biometrycznie (np. rozpoznawanie twarzy czy odcisku palca). 

Zestawienie z Galaxy XCover Pro

W porównaniu do poprzedniego modelu Galaxy XCover Pro, najnowszy produkt Samsunga ma większy, jaśniejszy i płynniejszy wyświetlacz. Ulepszono również szkło ekranu, a także wyposażono urządzenie w innowacyjny aparat. 

XCover Pro  XCover6 Pro
Porównanie smartfonów Samsunga Galaxy: XCover Pro i XCover6 Pro.
Fot. Samsung

Ponadto, XCover6 Pro wyróżnia nowoczesny procesor, możliwość korzystania z sieci 5G oraz większa pamięć i RAM. Na uwagę zasługuje również fakt wsparcia urządzenia przez funkcję Samsung DeX, a także proekologiczne podejście producenta. 

Praktyczny i funkcjonalny

Galaxy XCover6 to wygodne, trwałe, bezpieczne, wydajne i designerskie narzędzie pracy, które posiada szereg przydatnych funkcjonalności. Przykładem może być opcja do skanowania kodów kreskowych (Knox Capture) czy też walkie-talkie („push-to-talk”). 

Do swojego smartfona Samsung oferuje szeroką gamę gadżetów, w tym m.in. etui Smart Case, ładowarki POGO, podstawki ładujące, zestawy słuchawkowe czy uchwyty do paska.

Firma Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze