Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Rosjanie nie mają spokoju. Wyciek 5,8 TB danych od początku inwazji

Fot. John Voo/Flickr/CC BY 2.0 / DDoSecrets/ddosecrets.com/wiki / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Hakerzy z kolektywu Anonymous mieli wykraść, a następnie udostępnić łącznie ponad 560 GB danych, 825 tys. e-maili dotyczących dwóch rosyjskich firm. Od początku inwazji na Ukrainę w sieci krąży ok. 5,8 TB plików na temat podmiotów i osób związanych z Kremlem.

W bazie DDoSecrets pojawiły się pliki, które mają pochodzić z włamań do dwóch rosyjskich firm. Wyciek setek gigabajtów danych przypisują sobie Anonymous.

Czytaj też

Incydent dotyczy Sawatzky, czyli firmy zarządzającej nieruchomościami. Do sieci trafiło 575 tys. e-maili (432 GB) przedsiębiorstwa, którego klientami są m.in. spółki takie jak Lenovo, Whirlpool, Johnson & Johnson, Cisco, Google, Samsung, Microsoft, Western Union oraz Turkish Airlines.

Drugą firmą jest Worldwide Invest zajmująca się inwestycjami. Posiada związki z Estonią o rosyjskimi kolejami. Anonymous mieli przekazać 250 tys. maili przedsiębiorstwa, o łącznej wielkości 130 GB.

Czytaj też

Emma Best, współzałożycielka DDoSecrets, wskazuje, że od początku inwazji na Ukrainę jej serwis udostępnić łącznie 5,8 TB rosyjskich danych. "Ponad 5,8 mln rosyjskich dokumentów/e-maili w mniej niż 2 miesiące" - podkreśla.

O pojawiających się w sieci plikach informujemy na bieżąco na łamach naszego portalu.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze