Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Dzień, jak co dzień. Anonymous wykradli dane z rosyjskiej firmy współpracującej z Gazpromem

Autor. See-ming Lee/Flickr/CC BY-NC 2.0 / DDoSecrets/ddosecrets.com/wiki / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

W internecie pojawiła się baza danych zawierająca dziesiątki tysięcy e-maili, pochodzących z rosyjskiej firmy zajmującej się m.in. eksploracją pól naftowych i gazowych. Pliki mieli wykraść i udostępnić Anonymous jako element ich walki z Putinem.

Reklama

DDoSecrets, które regularnie publikuje bazy danych pochodzące z wycieków, wstawiło teraz bazę wielkości 107 GB na temat Neocom Geoservice - rosyjskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w eksploracji pól naftowych i gazowych, a także zapewniającego wsparcie w zakresie odwiertów.

Reklama

Wśród głównych klientów firmy znajdują się m.in. Gazprom, Orenburgneft, Samotlorneftegaz, Tyumenneftegaz i Rospan International.

Incydent dotyczy 87,5 tys. e-maili i ma pochodzić z włamania do infrastruktury firmy. Za działaniami mają stać Anonymous, którzy oficjalnie wypowiedzieli cyberwojnę Putinowi tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Reklama

Czytaj też

Kolejna baza danych

Ponadto, w bazie DDoSecrets pojawiały się pliki o łącznej wielkości 222 GB na temat SSK Gazregion LLC, czyli rosyjskiej firmy specjalizującej się w gazociągach.

https://twitter.com/szymonpalcze/status/1516087050646261762

Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, na początku kwietnia hakerzy grupy NB95 poinformowali, że zhakowali infrastrukturę IT przedsiębiorstwa. Podczas ataku wykorzystali oprogramowanie ransomware grupy Conti powiązanej z Kremlem.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama