Poważna luka w Chromie. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

Autor. Pexels
Google opublikowało aktualizację, aby załatać kolejną lukę zero-day w Chrome. Była aktywnie wykorzystywana w atakach. To już czwarta tego typu podatność naprawiona od początku roku.
Chodzi o podatność CVE-2025-6554, która została opisana przez National Vulnerability Database jako „type confusion” w silniku V8 JavaScript i WebAssembly.
Czytaj też
Niebezpieczna luka
Luki w zabezpieczeniach typu „type confusion” mogą prowadzić do poważnych zagrożeń, ponieważ umożliwiają wywołanie nieprzewidzianych zdarzeń w oprogramowaniu, co w efekcie może pozwolić na uruchomienie dowolnego kodu.
Zero-day stanowi szczególne niebezpieczeństwo, ponieważ adwersarze często wykorzystują tę podatność, zanim pojawi się aktualizacja naprawiająca błąd w oprogramowaniu.
Zgodnie z informacjami podanymi przez The Hacker News, Clément Lecigne z zespołu Google Threat Analysis Group (TAG) odkrył i zgłosił lukę, zaznaczając, że mogła zostać wykorzystana w precyzyjnie ukierunkowanych atakach — prawdopodobnie w ramach operacji szpiegowskich lub ataków sponsorowanych przez państwo. TAG zajmuje się identyfikowaniem i analizą poważnych zagrożeń, w tym działań prowadzonych przez aktorów państwowych.
Czytaj też
Zaktualizuj Chrome
Aktualizacje na Chrome są już dostępne na systemy Windows, Mac i Linux. Sprawdź jak przeprowadzić aktualizację – Google Chrome.

Odpowiedzialne hakowanie
Odnajdywanie luk typu zero-day może znacząco przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, ponieważ pozwala na ich załatanie, zanim zostaną wykorzystane. Wczesne wykrycie takich podatności umożliwia opracowanie poprawek i wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń przez użytkowników. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie potencjalnych szkód oraz zapobieganie poważnym incydentom.
Pwn2Own to coroczny konkurs hakerski organizowany podczas konferencji bezpieczeństwa CanSecWest. Wydarzenie gromadzi ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy rywalizują, próbując legalnie przełamać zabezpieczenia najpopularniejszych systemów, przeglądarek i urządzeń. Za skuteczne ataki uczestnicy otrzymują nagrody finansowe oraz zgłaszają odkryte luki organizatorom, co pozwala producentom na ich szybkie załatanie. Celem inicjatywy jest promowanie odpowiedzialnego ujawniania podatności i poprawa ogólnego poziomu bezpieczeństwa cyfrowego.
Czytaj też
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
SK@NER: Jak przestępcy czyszczą nasze konta?